Korsana hayır diyenlerin adblocker kullanması

Ben oyuna 500TL veriyorsam kimseye giren bir şey olamaz benim param, aynı şekil siz bir oyunu crack indiriyorsanız da bana giren çıkan olamaz sizin tercihiniz. Korsanmış orijinalmiş o devirler eskidendi. Şu an market soyan adam görsem dönüp şaşırmayacak hale geldim, ihtiyacı vardır soyuyor derim. Ülke ne hale geldi oyunmuş filmmiş reklammış peh.

Peki bu siteler bana soruyor mu sen benim sana oradan buradan çıkaracağım reklamları görmek istiyor musun diye?

Televizyon izlerken reklamları nasıl geçiyorsan bu da o mantık ben görmek istemiyorum ve devre dışı bırakıyorum bitti gitti.

Eğer para kazanmak amacıyla benim rızamı almadan karşıma reklam çıkarıyorsa hiç kusura bakmasınlar ben de kendi rızam ile reklamları engellerim daha iyi bir deneyim yaşamak için.

Şimdi işte Premium üyelikleri var vb söylemler gelecek ancak her geçen gün de bunlara zam bir şekilde uğruyor. Örnek olarak birkaç ay önce 17₺'ye alabildiğim YouTube Premium'u şu anda 30₺'ye alabiliyorum. Geçenlerde Disney'e zam geldi 64₺ gibi bir fiyat oldu yanlışım yoksa. Spotify 21₺ olsa gerek bir aya vurunca cepten 115₺ gibi bir para çıkıyor gidiyor.

Birinin elinde düzenli bir geliri olmadığını düşünürsek gayet yüksek bir ücret benim gözümde. Hadi Game Pass aldın 145₺ etti, Netflix seviyorsunuz 46₺ en düşüne verdiğiniz 191₺ etti bir de Amazon ekleyelim düz hesap 200₺ çıktı cepten.

Ki bunlar benim aylık aldığım miktarın neredeyse yarısı ediyor ve 2 hafta aç kalmam anlamına geliyor.

Ben de diyorum ki bu tür bir durumda korsan izlerim cebimden para gitmez, şarkı indiririm para cebimde kalır, AdBlock açarım param cebimde kalır.
Anlamazlar, dijital alemin bütün insanlığın hakkı olduğunu hiç anlamazlar, bu tarz konular görünce aklıma 2000'lerin başındaki MP3 furyası geliyor, güzel günlermiş.
Korsan da kullanıyorum AdBlocker da. Param yok, param olsa da vermem. Zaten ücret çalışanların cebine değil hissedarlara gidiyor, o yüzden emek edebiyatı kasmak da önemli değil.

Daha yeni yazdim bir yerlere, korsan ile reklam engellemeyi ayni sey zannedenin teknolojiden haberi yoktur.

Illegal falan diyen var. Resmi Extension market'te bulabilir miydiniz illegal olsa? Kafaniz mi calismiyor, ne dediginizi mi bilmiyorsunuz anlamak zor.

Ya korsana hayır diyenlere ben inanmıyorum. Sen ne kadar millete korsana hayır desende şundan emin ol sende her şeye para vermiyorsun. İlla sen de en az 1 şeyi bile korsan kullanmaktasın. Hayır korsan oyunun mu yok? Tamam ama illaki hayatında bir kez de olsa korsan dizi izlemişsindir.

Ya korsana hayır diyenlere ben inanmıyorum. Sen ne kadar millete korsana hayır desende şundan emin ol sende her şeye para vermiyorsun. İlla sen de en az 1 şeyi bile korsan kullanmaktasın. Hayır korsan oyunun mu yok? Tamam ama illaki hayatında bir kez de olsa korsan dizi izlemişsindir.

Diyelim ki oyle. Bu neyi degistiriyor?

Daha once hirsizlik yapan birinin artik bunu yapmama karari alip "Hirsizlik yanlistir" demesinin nesi yanlis?

Şimdi, şu var. Technopatta neredeyse her zaman korsanlık video oyunu olarak ele alınıyor. E bu işin müziği de, filmi de, afedersiniz xxx i de var..

Ya anlayamıyorum hep aynı şey AdBlock AdBlock AdBlock. AdBlock korsan değildir. Bu bize sunulmuş reklamlardan arınabileceğimiz bir uygulamadır.

Ben mecbur muyum kardeşim herhangi bir şey izlemek istediğimde cinsel reklamlara maaruz kalmaya bana bu reklamı verirken soruyor mu peki hayır sormadan çıkarıyor karşıma.

Kararında kullanılan reklama sözüm yok ama ben bir siteye girdiğim gibi 20 30 tane reklam ile karşılaşmak zorunda değilim. Sen televizyonda bir dizi izlerken reklamlam gelince kanal değişmiyor musun değişiyorsun bu da öyle.

Ayrıca siteler desin AdBlock gördük kapayıp girin kapayıp gireriz o siteye çok mu zor? Adam Netflix ve Amazon videos üzerinde bulamadığı filmi nereden izlesin acaba film siteleri değil mi?

Ne adblockermış arkadaş anlamadım gitti bu insanın kendi tercihi ben her dakika YouTube'nin saçma reklamlarını ilemek zorunda değilim.
Filmlere sahip olmayı sadece dijital bağlamda ele almamalısınız. Çünkü eğer ille de orijinal diyorsanız, bluray, CD DVD veya VCD olarak satın alabilirsiniz.

Neredeyse her servise üyeyim. Speedtest gibi aktif kullandığım uygulamalarda da para verip reklamları kaldırıyorum. Yine de tarayıcımdaki gizlilik özellikleri hep aktif oluyor.

Peki korsana hayır diyen kişilerin geneline baktığın zaman bu yapılan emek duyarının sadece korsan oyunda kalmadığını düşünüyor musun?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı