Korsana hayır diyenlerin adblocker kullanması

Ya anlayamıyorum hep aynı şey AdBlock AdBlock AdBlock. AdBlock korsan değildir. Bu bize sunulmuş reklamlardan arınabileceğimiz bir uygulamadır.

Ben mecbur muyum kardeşim herhangi bir şey izlemek istediğimde cinsel reklamlara maaruz kalmaya bana bu reklamı verirken soruyor mu peki hayır sormadan çıkarıyor karşıma.

Kararında kullanılan reklama sözüm yok ama ben bir siteye girdiğim gibi 20 30 tane reklam ile karşılaşmak zorunda değilim. Sen televizyonda bir dizi izlerken reklamlam gelince kanal değişmiyor musun değişiyorsun bu da öyle.

Ayrıca siteler desin AdBlock gördük kapayıp girin kapayıp gireriz o siteye çok mu zor? Adam Netflix ve Amazon videos üzerinde bulamadığı filmi nereden izlesin acaba film siteleri değil mi?

Ne adblockermış arkadaş anlamadım gitti bu insanın kendi tercihi ben her dakika YouTube'nin saçma reklamlarını ilemek zorunda değilim.
İnsanlar emeklerinin karşılığını alamıyor ama. Ha korsan ha crack, hiçbir farkı yok.

Malsınız bana göre demek ki ya da fazla zenginsiniz. Benim bir oyuna 600 lira verecek veya YouTube Premium alacak kadar param yok.
Zihinsel engelin var galiba? Sen öğretmenine (veya büyüğüne) de mi bir şeyi satın alınca malsın diyorsun? Demiyorsan buradan anlaşılacak tek şey vardır. Normal hayatında dışlanmış küçük bir çocuksun, kişisel egonu tatmin edebilmek için internette tanımadığın ve senden üstün kişilere mal diyorsun. Sonra da kendince egonu tatmin etmiş olup, seviniyorsun.

Cidden merak ettim. @Sir Nuvero konu bir oyuna 600 lira vermeye nasıl geldi?
Hayatımda 1 kere bir oyuna 600 lira verdim ki o da zorunluluktandı.
Ne anlatsan boş hocam. Korsan olduğunu kabul etse sadece ve yine kullansa cidden gam yemeyeceğim. Biz korsan olduğunu yani doğruları söyledikçe bize zengin falan diyor. Ben insanların içeriklerine saygı duyduğum için reklam engelleyici kullanmıyorum. Premium alacak param var ama ihtiyacım yok. Reklamlardan sıkılırsam da Premium alırdım ama dediğim gibi lüzum yok. Bu tip insanlar bizi çok zengin, parayla silen insanlar sanıyorlar galiba. Doğruları söylemek ne zamandan beri zenginlik veya mallık?

Ben JS servislerine bir şey demedim ki? Mesajlarımı ya yanlış okudunuz ya da yanlış anladınız. Sırf Youtube reklamlarını sevmediğiniz için Adblock kullanmak korsana girer. O şartlarda Youtube senden para kazanamaz. Boşuna bir trafik yaratıp, içeriği de tüketip gidersin.
Youtube'un benden para kazanma politikası izleyiciler üzerine tamamen, izleyicilerden elde ettikleri verileri bana reklam vermekte ve diğer birçok amaçla kullanıyorlar. Açtığımda UBlock Origin en az 100 tane servis engelliyor çalışan, "tarayıcım" üzerinde görmek istediğim ve istemediğim şeyleri seçme özgürlüğüne sahibim ve buna karşı hiçbir yasa yok. Bu reklamı görmek zorundasın ya da şu izleyici aktif çalışmak zorunda gibi bir yasa yok. Sen benim yaptığımı eğer hırsızlık olarak adlandırıyorsan senin düşüncen ama ben böyle düşünmüyorum. UBlock Origin kendi github sayfasında bunun cevabını vermiş, merak ediyorsan bakabilirsin.
1612356797601.png

Biraz farklı bir düşünce. Açıkçası bu görüşü doğru bulmuyorum, örneğin YouTube'a bakalım. Adblock kullanmak hak gaspı veya korsan ile aynı şey olsaydı ellerinden gelen tedbiri alırlardı reklamlar engellenmesin diye. Fakat böyle bir efor sarf ettiklerini görmüyoruz, aynı şekilde hizmet şartlarında da illa reklamı göreceksin diye bir şey yazmıyor bildiğim kadarıyla. Çok uygunsuz bir şey olsaydı zaten Google kendi eklenti marketinde bu eklentilerin bulunmasına izin vermezdi. Bu da ilgili kuruluşun buna müsade ettiğini gösteriyor.

Biraz farklı bir düşünce. Açıkçası bu görüşü doğru bulmuyorum, örneğin YouTube'a bakalım. Adblock kullanmak hak gaspı veya korsan ile aynı şey olsaydı ellerinden gelen tedbiri alırlardı reklamlar engellenmesin diye. Fakat böyle bir efor sarf ettiklerini görmüyoruz, aynı şekilde hizmet şartlarında da illa reklamı göreceksin diye bir şey yazmıyor. Bu da ilgili kuruluşun buna müsade ettiğini gösteriyor.
Premium'un sebebi ne? "Video yükleme" özelliğini kimse kullanmıyor, birbirimizi kandırmayalım.

Biraz farklı bir düşünce. Açıkçası bu görüşü doğru bulmuyorum, örneğin YouTube'a bakalım. Adblock kullanmak hak gaspı veya korsan ile aynı şey olsaydı ellerinden gelen tedbiri alırlardı reklamlar engellenmesin diye. Fakat böyle bir efor sarf ettiklerini görmüyoruz, aynı şekilde hizmet şartlarında da illa reklamı göreceksin diye bir şey yazmıyor. Bu da ilgili kuruluşun buna müsade ettiğini gösteriyor.
Sonuna kadar katılıyorum. Bazı siteler adblock ile girdiğimde kapatmadan dolaşamıyorsun sitede. Youtube müsaade etmese yapabilir.

Youtube'un benden para kazanma politikası izleyiciler üzerine tamamen, izleyicilerden elde ettikleri verileri bana reklam vermekte ve diğer birçok amaçla kullanıyorlar. Açtığımda UBlock Origin en az 100 tane servis engelliyor çalışan, "tarayıcım" üzerinde görmek istediğim ve istemediğim şeyleri seçme özgürlüğüne sahibim ve buna karşı hiçbir yasa yok. Bu reklamı görmek zorundasın ya da şu izleyici aktif çalışmak zorunda gibi bir yasa yok. Sen benim yaptığımı eğer hırsızlık olarak adlandırıyorsan senin düşüncen ama ben böyle düşünmüyorum. UBlock Origin kendi github sayfasında bunun cevabını vermiş, merak ediyorsan bakabilirsin.
Eki Görüntüle 864213
İster UBlock kullan, ister başkasını kullan. Benim demek istediğim şu ki, sen onu kullanınca video sahibi senden bir gelir elde etmiyor. Ancak sen o içeriği tüketiyorsun. Şimdi video sahibine sorsak Adblock kullanabilir miyiz diye, o da istemeyecektir. Emek harcadığı şeyden para kazanmak isteyecektir. O yüzden korsana girer. Bunu bildikten sonra gönlünüz el verdikçe ister UBlock kullan, ister AdBlock ister ABP kullan. Hiçbiri inanın umrumda değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı