League of Legends'a başlamak

Bazıları ormanda güçlüyken koridorlarda güçlü değil, bazıları da koridorlarda güçlü olup ormanda güçlü olamıyor.
Mantığını biraz anladım gibi deneyeceğim bakalım. Anladığım kadarıyla benim oyun anlayışım ve tarzım biraz üst koridor gibi herhalde:)

Arkadaşlar oyuna başladım, fazla zorlanmıyorum ve eğlenceli geldi. Tabii kanser bir kitle var orası kesin. Tank oynamayı seviyorum, önerebileceğiniz tank şampiyonlar var mı?
Şuan Amumu, Cho'gath ve Leona oynuyorum ve iyiler. Leona biraz alışamadım ve katkı veremiyorum oyuna.
Leona support'tur Garen oynayabilirsin kendini geliştirdikçe daha farklı karakterler oynayabilirsin hiç dota oynamadım fakat lol'de en önemli şeylerden ikisi haritayı takip edip arkadaşlarına yardım etmek ve eşya tercihi ezbere build yapılmamalı.

Kendine çekip yapıştırınca comboyu insanın içi ferahlıyor resmen:) Bu arada biraz inceleme yaptım da. Aatrox nasıl? Tavsiye edilir mi oynamak olarak? Yani yeni olan birisi için. Darius tarzı sağlam bir karaktere benzettim biraz. Ya da böyle dövüşçü tarzda şampiyon tavsiyesi olursa alabilirim tabi.
Çok güçlü Aatrox ama skilleri tutturman lazım antrenman modu veya normal mçlarda antrenman yapmalısın. Eski hali daha güzeldi -bence- o ayrı mesele.

Başladığımdan bu yana şu an idare ediyorum. Kanser kitle var evet ama Sıralı oyunda biraz azalıyor. Fakat en sevmediğim oyunda çoğu zaman 4 kişi kalıyoruz. Sürekli birileri çıkıyor oyundan. Ayrıca rakipte de fazlasıyla Smurf(Kaliteli oyuncunun yeni hesapla oynaması) oluyor. Bu da oyunu katlediyor.
Şuan Amumu, Cho'gath, Jarvan IV, Leona, Mordekaiser ve Poppy oynuyorum. Shen almayı düşünüyorum ve Mavi Öz biriktiriyorum. Top ve Jungle oynamaya bayılıyorum. Beni sinirlendiren noktalar ise bazı oyuncuların söylemleri:
  • Killimi niye çalıyorsun
  • Lane'den çekilmezsen feedlerim
  • Çok sayıda küfür
  • İyi oynayamazsan garanti linç girişimi
  • Oyunu bitirmeyin diyerek kill peşinde koşan ve onlar yüzünden yenildiğimiz oyunlar.
Tabii kendime iyi bir çevre edinir isem oyun kalitesi de artacaktır.

Şu saatten sonra, hatta 2 senedir LOL, başlanması gereken bir oyun değildir. Bırakılması bir daha oynanmaması gereken bir oyundur. Ortamı yok ettiler, destek sistemi çöp, eşleştirme sistemi vasat, ceza sistemi kötü, her el %100 ihtimal oranıyla takıma 1 insan dışı varlık geliyor :D LoL Pişmanlıktır.

Şu saatten sonra, hatta 2 senedir LOL, başlanması gereken bir oyun değildir. Bırakılması bir daha oynanmaması gereken bir oyundur. Ortamı yok ettiler, destek sistemi çöp, eşleştirme sistemi vasat, ceza sistemi kötü, her el %100 ihtimal oranıyla takıma 1 insan dışı varlık geliyor :D LoL Pişmanlıktır.
Ligin elmas 2 ve üstüyse öyle birşey olmuyor euw da oynuyorsan birkaç maçta bir geliyor onun dışında bir küfür falan görmedim euw da.

Ligin elmas 2 ve üstüyse öyle birşey olmuyor euw da oynuyorsan birkaç maçta bir geliyor onun dışında bir küfür falan görmedim euw da.
TR serverinde her eloda var. EUW bilmem TR için konuşuyorum boost çok olduğu için Challenger çar satın almış veya arkadaşının hesabını açıp oynayan (oynayamayan) insan dışı varlıklar mevcut.

TR serverinde her eloda var. EUW bilmem TR için konuşuyorum boost çok olduğu için Challenger çar satın almış veya arkadaşının hesabını açıp oynayan (oynayamayan) insan dışı varlıklar mevcut.
Aslında her serverde böyle insanlar vardır fakat (maalesef) tr serverinde çok fazla toxic, booster, feeder var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı