League of Legends'a nasıl başlanmalı?

Fiyat farkının sebebide yakın tarihte çıkan karakterler pahalı oluyor,eski karakterlerin fiyatları ucuzluyor.
Özel bir sebebi yoktur.

Bağımlılık yapan bir oyun felan değil,sadece oynayıcı kitlesi reklamları sayesinde çok popüler olmuş bir oyundur.
Burada insanların oynama diye dediği şey ise sürekli hemen hemen her maç sana küfür hakaret eden insanları görmendir.İnsanlar bir oyun oynayınca bu kadar problemli,ahlaksız insanları görmekten bıktı ve tiksindi.Asıl sebep bu.
Lol ve valorantta küfür ve hakaretler son derece yüksek.

Eğer lole başlayacaksanda batı avrupa sunucusunda hesap aç ve ingilizce oyna oyunu.
O zaman oynanabilir.

Ha birde lolden çok çok daha gelişmiş ve zor bir oyun var dota2.
Dota 2yi önerebilirim.Çok çok daha iyidir lolden.
Lol çok basit,dota 2 biraz zorlar insanı.
Asıl sorun kitle değil, yukarıda da bahsettiğim gibi; Oyunda kötü olan şey, ne kadar iyi oynasan da takım arkadaşların maymun olduğu zaman kazanma ihtimalinin olmaması. Bu insanı çileden çıkartıyor, Sen mabadını yırtıyorsun, arkandan kan akıyor, takım arkadaşların senin yapabildiklerini yapamadığı için kaybediyorsun. Kaybettiğin şey de 30-40 dakikan oluyor.

Bağımlılık yapan bir oyun falan değil, sadece oynayıcı kitlesi reklamları sayesinde çok popüler olmuş bir oyundur.
Burada insanların oynama diye dediği şey ise sürekli hemen hemen her maç sana küfür hakaret eden insanları görmendir. İnsanlar bir oyun oynayınca bu kadar problemli, ahlaksız insanları görmekten bıktı ve tiksindi. Asıl sebep bu.
LoL ve Valorant'ta küfür ve hakaretler son derece yüksek.

Eğer LoL'e başlayacaksanda batı Avrupa sunucusunda hesap aç ve İngilizce oyna oyunu.
O zaman oynanabilir.

Ha bir de LoL'den çok çok daha gelişmiş ve zor bir oyun var DotA2.
DotA 2'yi önerebilirim. Çok çok daha iyidir LoL'den.
LoL çok basit, DotA 2 biraz zorlar insanı.

Hocam DotA 2 konusunda DotA'ya başlayım mı diye sorduğum herkes başla ama karmaşık dedi yani uzun yıllardır DotA oynayıp giden vaktine üzülen pek kimseyle karşılaşmadım oynayan insanlar genelde oyunu seviyor ve bağlılar ama League of Legends'de insanlar sevmedikleri halde oynamaya devam ediyormuş gibi görünüyor.

Hocam DotA 2 konusunda DotA'ya başlayım mı diye sorduğum herkes başla ama karmaşık dedi yani uzun yıllardır DotA oynayıp giden vaktine üzülen pek kimseyle karşılaşmadım oynayan insanlar genelde oyunu seviyor ve bağlılar ama League of Legends'de insanlar sevmedikleri halde oynamaya devam ediyormuş gibi görünüyor.

DotA'nın yapımcısı DotA'ya hiç önem vermiyor, oyunun market arayüzü 15 yıl öncesinden kalma. Oyuncu kitlesinin LoL'den farkı yok, dotacılar kabul etmek istemiyor, çünkü LoL DotA'dan daha çok başarılı oldu ve DotA warcraft tarafından dava edildi, davayı kaybetti. Özellikle eski dotacılar LoL'den nefret eder, ama LoL sadece oyundan ibaret değil, müzikler, kitaplar, MOBA oyunu, FPS oyunu, strateji oyunu, kart oyunu, yakın zamanda gelecek olan; MMORPG ve dövüş oyunu, arcane dizisi ve devamında gelecek diziler, yani LoL bir oyun değil, LoL bir marka ve dünyanın en çok oynanan Online oyunu.

DotA'nın yapımcısı DotA'ya hiç önem vermiyor, oyunun market arayüzü 15 yıl öncesinden kalma. Oyuncu kitlesinin LoL'den farkı yok, dotacılar kabul etmek istemiyor, çünkü LoL DotA'dan daha çok başarılı oldu ve DotA warcraft tarafından dava edildi, davayı kaybetti. Özellikle eski dotacılar LoL'den nefret eder, ama LoL sadece oyundan ibaret değil, müzikler, kitaplar, MOBA oyunu, FPS oyunu, strateji oyunu, kart oyunu, yakın zamanda gelecek olan; MMORPG ve dövüş oyunu, arcane dizisi ve devamında gelecek diziler, yani LoL bir oyun değil, LoL bir marka ve dünyanın en çok oynanan Online oyunu.
ahahahah.
Dotanın yapımcısı dotaya önem mi vermiyor?Her 2 haftada bir en ufak hatayı bile fixleyip yeni yama veriyor oyun.Nasıl oyuna önem vermez?

Lolde senelerdir yeni çıkan herolardan para kazanıyorlar diye her yeni çıkan hero inanılmaz güçlü oluyor.Her yeni çıkan hero zamanı yeni hero hiç bilinmemesine rağmen banlanıyor dereceli maçlarda :D

Ayrıca kart oyunu olsun,dizisi olsun bunlar hep oyunu daha da iyi reklam yapılabilmesi için yapılan ürünler.Hepsi para?
Oyunla alakası yok,gene mouse ve klavye ile tuşlara basıp oyunu oynuyoruz.

Şu bir gerçekki dota 2 zeki adam işidir.
Üstüne lol her pcde açarken dota 2 için daha iyi bir sistem şarttır.
Dota 2 kitlesi lol kitlesiyle kıyaslanamaz bile.
Dota 2 fen lisesisiyle lol açıklisedir.

Lol ilk türkçe çıktığı zamandan beri oynarım.İyi bir bilgisayara geçince dota2 ye geçtim.
Oyun atmosferi,sesleri,kültürü ve yapısı itibariyle tam bir başyapıt.
Mobile legends vs wild rift gibi kıyaslama yapılabilir :D

Ahahahah.
DotA'nın yapımcısı DotA'ya önem mi vermiyor? Her 2 haftada bir en ufak hatayı bile fixleyip yeni yama veriyor oyun. Nasıl oyuna önem vermez?

LoL'de senelerdir yeni çıkan Hero'lardan para kazanıyorlar diye her yeni çıkan Hero inanılmaz güçlü oluyor. Her yeni çıkan Hero zamanı yeni Hero hiç bilinmemesine rağmen banlanıyor dereceli maçlarda :D

Ayrıca kart oyunu olsun, dizisi olsun bunlar hep oyunu daha da iyi reklam yapılabilmesi için yapılan ürünler. Hepsi para?
Oyunla alakası yok, gene mouse ve klavye ile tuşlara basıp oyunu oynuyoruz.

Şu bir gerçekki DotA 2 zeki adam işidir.
Üstüne LoL her PC'de açarken DotA 2 için daha iyi bir sistem şarttır.
DotA 2 kitlesi LoL kitlesiyle kıyaslanamaz bile.
DotA 2 fen lisesisiyle LoL açıklisedir.

LoL ilk Türkçe çıktığı zamandan beri oynarım. İyi bir bilgisayara geçince DotA2'ye geçtim.
Oyun atmosferi, sesleri, kültürü ve yapısı itibarıyla tam bir başyapıt.
Mobile Legends vs Wild Rift gibi kıyaslama yapılabilir :D

LoL para için mi vay be DotA'yı babasının hayrına yaptılar herhalde.

DotA hazır bir Lore'a sahip, LoL'ün Lore'u görüp görebileceğiniz en iyi evrenlerden birisidir.
Yeni karakterler güçlü olmuyor, aksine karakterler ilk yamasını almadan önce çıkmış sayılmıyor. Karakter yayınladıkça para kazanmıyorlar. Tencent zaten çok zengin ve parayı oyunlarındaki kumar öğelerinden kazanıyorlar. Sandık açma, küre açma gibi.

LoL'de kostüm işi tamamen şans iken, DotA'da karakterlere parça parça kostüm alıyorsun ve bunlar bazen aşırı aşırı pahalı fiyatlar olabiliyor.

Grafiksel açıdan DotA daha iyi.

LoL'ün kitlesi her türlü şeye söven veledlerle dolu.
Ama DotA'nın kitlesi ise yaşı büyük olduğu bu veledlere taş çıkaracak varlıklarla dolu.
Ki DotA, LoL'den daha çok kendi takımının oyununu bozmaya müsait bir oyun.

DotA'nın en çok oyuncu bulunan liginde bile bazen oyun bulmakta zorlanıyor.

LoL'ün sadece bir oyundan ibaret olmaması, bir marka haline gelmiş olması onu DotA'dan daha iyi yapıyor. Giyim ve yemek sektöründe bile League of Legends markası var. Oyun dünyasının Xiaomi'si her telden var, ve bunlar öyle alelade şeyler değil, hepsi birbirinden kaliteli işler. Müzik kısmında özellikle k-pop parçaları oyunla zerre alakası olmayan insanlara bile LoL'ün adını duyurabiliyor. LoL'ün markalaşmada ürettiği şeylerden bazıları; hoodie, şapka, figür, kolye, yüzük, battaniye, kutu oyunu, poster, heykel, art printler, rozetler, pelüş oyuncaklar. Bu kadar çok şey yapıyorlar. Ve evet diğer her şeyi olduğu gibi bunu da para için yapıyorlar. LoL sadece bir oyundan ibaret değil DotA sadece LoL markasının MOBA oyunu ile karşılaştırılabilir.

LoL para için mi vay be DotA'yı babasının hayrına yaptılar herhalde.

DotA hazır bir Lore'a sahip, LoL'ün Lore'u görüp görebileceğiniz en iyi evrenlerden birisidir.
Yeni karakterler güçlü olmuyor, aksine karakterler ilk yamasını almadan önce çıkmış sayılmıyor. Karakter yayınladıkça para kazanmıyorlar. Tencent zaten çok zengin ve parayı oyunlarındaki kumar öğelerinden kazanıyorlar. Sandık açma, küre açma gibi.

LoL'de kostüm işi tamamen şans iken, DotA'da karakterlere parça parça kostüm alıyorsun ve bunlar bazen aşırı aşırı pahalı fiyatlar olabiliyor.

Grafiksel açıdan DotA daha iyi.

LoL'ün kitlesi her türlü şeye söven veledlerle dolu.
Ama DotA'nın kitlesi ise yaşı büyük olduğu bu veledlere taş çıkaracak varlıklarla dolu.
Ki DotA, LoL'den daha çok kendi takımının oyununu bozmaya müsait bir oyun.

DotA'nın en çok oyuncu bulunan liginde bile bazen oyun bulmakta zorlanıyor.

LoL'ün sadece bir oyundan ibaret olmaması, bir marka haline gelmiş olması onu DotA'dan daha iyi yapıyor. Giyim ve yemek sektöründe bile League of Legends markası var. Oyun dünyasının Xiaomi'si her telden var, ve bunlar öyle alelade şeyler değil, hepsi birbirinden kaliteli işler. Müzik kısmında özellikle k-pop parçaları oyunla zerre alakası olmayan insanlara bile LoL'ün adını duyurabiliyor. LoL'ün markalaşmada ürettiği şeylerden bazıları; hoodie, şapka, figür, kolye, yüzük, battaniye, kutu oyunu, poster, heykel, art printler, rozetler, pelüş oyuncaklar. Bu kadar çok şey yapıyorlar. Ve evet diğer her şeyi olduğu gibi bunu da para için yapıyorlar. LoL sadece bir oyundan ibaret değil DotA sadece LoL markasının MOBA oyunu ile karşılaştırılabilir.
Aynen öyle.
Lore demişsinizde lol oynayan kitlenin %90'ına bir sorun lore ne demek biliyormu?Bilmiyor :)
Karakter evreni demişsiniz.
Karakter evreninin ne olduğu lol oynayan kitlenin yarısı bile bilmez buda bir gerçek hocam :D

Ve lol son derece iyi reklam ve propagandası yaptı özellikle tr de.
Yayıncı dayılar sabah akşam bir oyunu oynayınca o oyun direkt hype oluyor xD.
Oyun kültürü pek yok bizde.

Dota çok daha kaliteli bir oyun TR'de hatrı sayılır bir kitlesi var çoluk çocuk yok çünkü beceremezler oyunu karışık olduğu için LoL daha basit bir oyun ama artık bir marka ve evren yarattığı için Dota'dan kesinlikle daha başarılı o konuda. Ücretsiz olması gereken bir sistem bile ayda 67 TL Dota'da Valve'nin kötü politikaları var ama oyun oynatıyor kendini.

Aynen öyle.
Lore demişsinizde LoL oynayan kitlenin %90'ına bir sorun lore ne demek biliyor mu? Bilmiyor :)
Karakter evreni demişsiniz.
Karakter evreninin ne olduğu LoL oynayan kitlenin yarısı bile bilmez bu da bir gerçek hocam :D

Ve LoL son derece iyi reklam ve propagandası yaptı özellikle TR de.
Yayıncı dayılar sabah akşam bir oyunu oynayınca o oyun direkt hype oluyor xd.
Oyun kültürü pek yok bizde.

Komiksiniz bütün LoL oynayanlara sordunuz sanırım lore olayını kimse bilmiyorum demiş inanılmaz😄
DotA 2 de Rusların aptallığını direkt olarak ırkçı tavırlarına da katlanmadınız sanırım ne büyük bir şans🥲
Her Online oyunda aptal insan vardır özellikle ücretsiz oyunlarda bu topluluğun iğrenç olması LoL'e özel değil genel olarak hepsi bok gibi.
Kart oyunları dizisi sadece reklam yapmak için demişsiniz. Sanırım savunduğunuz oyunun da dizisi ve farklı oyunları olduğunu bilmiyorsunuz.
Ve son olarak da her ne kadar TR kitlesi berbat olsa da özel sunucu Türkçe seslendirmeler DotA'dan direkt öne geçiriyor benim için.
5 arkadaşınla oynar isen süper bir oyun LoL 😃

Komiksiniz bütün LoL oynayanlara sordunuz sanırım lore olayını kimse bilmiyorum demiş inanılmaz😄
DotA 2 de Rusların aptallığını direkt olarak ırkçı tavırlarına da katlanmadınız sanırım ne büyük bir şans🥲
Her Online oyunda aptal insan vardır özellikle ücretsiz oyunlarda bu topluluğun iğrenç olması LoL'e özel değil genel olarak hepsi bok gibi.
Kart oyunları dizisi sadece reklam yapmak için demişsiniz. Sanırım savunduğunuz oyunun da dizisi ve farklı oyunları olduğunu bilmiyorsunuz.
Ve son olarak da her ne kadar TR kitlesi berbat olsa da özel sunucu Türkçe seslendirmeler DotA'dan direkt öne geçiriyor benim için.
5 arkadaşınla oynar isen süper bir oyun LoL 😃

Herhangi bir 100 tane LoL oynayan kişiye sor bakayım lore ne demekmiş? En az yarısı bilmez hatta duymamıştır bile bu kelimeyi.
Ben Dota2'nin kitlesini de biliyorum LoL'ün de.
Türkçe seslendirme var diye DotA2'den LoL'e geçmek... Anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı