LG G4 vs S6 EDGE

@"Furkan Emir", şahsen G4 kullandığım zaman, kasmalarıyla karşılaşmamıştım. Belki arkadaşınızın cihazında başka bir sorun vardır o bahsettiğiniz kasma olayında.

@Silinen üye, Pişman olacağınızı sanmıyorum ancak "almışken S6 Edge alsammıydım" diye düşüneceğinizi tahmin ediyorum.
LG: G4 yakın kategorideki cihazlara göre daha ucuz olduğundan fiyatını hak ettiğini düşünüyorum. Fakat olay şu ki; siz S6, S6 Edge ile kıyas yaptığınızdan dolayı, size tavsiyem S6 ve üstü mıdeller olacaktır. G4 fiyatını hak eden bir cihaz olsa da, performans açısında kıyasladığınız cihazlardan geride.

SD 808 kullandığı için daha az ısınıyor ancak daha güçsüz @er36po G4 modellerinde anakart sorunu da mevcut bunu da eklemek gerekli. Arkadaşın modelde sorun vardı zaten değiştirdi Huawei P8 aldı.

@"Furkan Emir", şahsen G4 kullandığım zaman, kasmalarıyla karşılaşmamıştım. Belki arkadaşınızın cihazında başka bir sorun vardır o bahsettiğiniz kasma olayında.

@Silinen üye, Pişman olacağınızı sanmıyorum ancak "almışken S6 Edge alsammıydım" diye düşüneceğinizi tahmin ediyorum.
LG: G4 yakın kategorideki cihazlara göre daha ucuz olduğundan fiyatını hak ettiğini düşünüyorum. Fakat olay şu ki; siz S6, S6 Edge ile kıyas yaptığınızdan dolayı, size tavsiyem S6 ve üstü mıdeller olacaktır. G4 fiyatını hak eden bir cihaz olsa da, performans açısında kıyasladığınız cihazlardan geride.
Güncelleme konusunda LG mi daha iyi peki? Doğru mu bu?

Güncelleme konusunda LG mi daha iyi peki? Doğru mu bu?
Açıkçası LG markasının G4 serisini 4-5 ay gibi bir süre kullandım ve 1 defa güncelleme gelmişti. Yani güncelleme konusunda size fikir veremem maalesef.

Siz, bence bir mağazaya gidip almak isteyip de karar veremediğiniz marka/ modelleri elinize alıp iyice inceleyip kendiniz karar verin.

LG G4 alırsan anakart vs. sorunlarla uğraşırsın. LG nin donanımı sorunlu oluyor. Zaten S6 edge daha performanslı. Kameraları aynı. Bataryaları da neredeyse eşit dayanıyor. Ama note 6 (yada 7)çıkınca note 5 alabilirsiniz. Bence onu bekleyin.

LG G4 telefonunu ilk çıktığından beri kullanmaktayım. Birkaç ay kullandıktan sonra telefonum video izlerken birden kitlendi daha da açılmadı. Servise gönderdim 1 ay sonra elime yeni telefon getirdiler. Sorun kronik bir sorunmuş. Yani fotoğraflarım, videolarım her şeyim gitti. Şimdi gelen telefonumu alalı yine birkaç ay oldu ama daha kronik veya kronik olmayan herhangi bir sorunla karşılaşmadım. S6 Edge kullanmadım bilmiyorum fakat oyun için kullanmadığın sürece LG G4'ün bataryası 1 günü rahat çıkarıyor. Oyun için kullanırsan telefon ısındığında ciddi anlamda eline o sıcaklık geliyor hissediyorsun ve şarj eriyor. Güncelleme olarak da ben bir tek Marshmallow 6.0 ile 1-2 güncelleme geldiğini hatırlıyorum.

Batarya konusunda sormak istiyorum aslında. @er36po, LG G4 bir tam günü çıkarır mı? Sadece wi-fi ve buna benzer şeyler kullanırsam eğer? Oyun falan oynamam. Ve LG G4 tutuşu rahat mı? Ekranı sağa ve sola kaydırınca görüntü parlaklığı bariz şekilde kayboluyor mu? G4 alırsam pişman olur muyum kısaca?
Bende LG G4 vardı bataryası bana anca 6 saat yetiyordu. Şu anda İphone kullanıyorum onun bataryası bile daha iyi. S6 ya da S6 Edge almanızı öneririm.

Bende G4 kullanıyorum ancak bataryası 6 saat falan değil 1 günü çıkartıyor. Aralıksız kullanım değil tabiki. Ekranı sağa sola az önce kaydırdım ve parlaklık kayboluyor. Telefonun tutuşu çok rahat. 3-4 haftaya yakın süredir kullanıyorum bir kere kasmadı. G4'ün kronik sorunları yeni serilerde giderildi. 602 ve üstü alırsanız karşılaşmazsınız. Sorunuz varsa sorabilirisiniz.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı