S6 vs LG G4

Fall Out Strake

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bu hafta için LG G4 veya S6 alacağım. Ama hangisini alacağıma karar veremiyorum. İkiside güzel geliyor gözüme.

S6 güçlü bir işlemciye sahip. Fakat G4 Sd 808 kullanıyor. Sd 810 bile Exynos 7 Octa 7420'yi geçemezken performans konusunda G4 geride kalmaz mı? Veya aralarında çok performans olur mu?

Her iki telefonunda kamerası piyasanın liderlerinden. Ben sık fotoğraf çekmem sadece özel günlerde, kış günlerinde ve tatilde çekerim. Ama az fotoğraf çektiğim için fotoğrafın hakkınıda vermeli sizce hangisinin kamerası daha iyi?

Şarj konusunda G4 için kötü diyorlar. İnternette gezinirsen max 3.5 saat dayanırmış. S6'nın şarjına ise iyi diyorlar. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile 80 dakikada tam dolum yapıyormuş. Şarj benim için çok önemli o yüzden bu bilgi için S6'nın daha iyi olduğuna karar verdim.

Benim en çok tereddüt ettiğim yer burası. Biliyoruz Samsung genellikle sık telefon çıkartan bi firma. A7, J7 vb. diye giderken bir çok telefon çıktı. Sizce S6 mı G4 mü daha fazla güncelleme alır? Aslında şöyle bi baktım Samsung LG'ye göre daha uzun aralıklarla amiral gemileri çıkartıyor. Örneğin G2 ile G3'ün çıkması arasında 9 ay var iken S4 ile S5 çıkmasında 1 yıl var. Yine aynı şekilde G3 ve G4 arasında 1 yıl var iken S5 ile S6 arasında 1 yıl 1 ay var. Ama Samsung'un yinede vereceği güncelleme ömrü beni korkutuyor.

Arayüz konusunda Samsung'un ciddi değişiklikler yaptıklarını ve eski Touchwiz gibi olmadıklarını söylediler. LG zaten arayüz konusunda sorunlu olmadı. Sizce Samsung kendini arayüz konusunda düzelttimi?

Ekran olarak S6'nın daha iyi bir ekrana sahip olduğunu söylüyorlar. İnternetten baktığımda 576 PPİ S6, 538 PPİ G4 olduğunu gördüm. Sizce insan gözüyle ayırt edilebilirmi bu fark?

Özet olarak benim için; şarj, performans, güncelleme desteği ve kamera önemli. Siz bunlar için hangisini tercih edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de güzel telefonlar pişman etmezler. Ben istediklerinize göre S6 tavsiye ediyorum. Şarj ve performans olarak kesinlikle G4 ten önde, hatta parasına göre zirvede diyebiliriz. Kamera olarak burada kağıt üzerinde aynı gözükse de G4 kullanan bir arkadaşım var, özellikleri sayesinde G4 daha önde, fakat S6 'nın kamerası da o kadar kötü değil. Zaten kamerayı sık kullanmadığınızı belirtmişsiniz yine isteklerinizi karşılayacaktır. Güncelleme desteği konusuna gelince, Samsung artık o eski hantal arayüzünden kurtuldu ve yerine çok güzel ve ferah bir arayüz geldi. S6 zaten yeni bir telefon güncelleme verir Samsung diye düşünüyorum. Hayırlı olsun :)

İlk olarak iki telefonda işini görür pişman etmez.
Ben S3, Note 2 ve Note 3 kullandım samsung ile yıllarım geçti daha sonra güncellemelerin çok geç verilmesinden dolayı Lg denemek istedim ve G4 aldım. Samsungtan sonra arayüz konusu çok iyi geldi hiç bir kasma donma olmadı telefonu neredeyse hiç yeniden başlatmıyorum 700 saat 800 saat telefonun açık kalma süresi oluyor yine pratik bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Samsungun yeni touchwizi nasıl bilmiyorum yorum yapamayacağım ama güncelleme konusunda samsungu sevmiyorum. Çıkan güncellemenin Türkiye ye gelmesi aylar sürüyor Note 3 ile Lolipopu 8 ay beklemiştim. Ekran konusunda amoled daha canlı diyorlar ama g4 ün ekranını ben çok beğendim özellikle güneş altında kullandığımda ekranı çok net görebiliyorum ayrıca Şu Bağlantıyı incelersen G4 ün ekran teknolojisi ile rakiplerine nasıl fark attığını görebilirsin. PPi değerlerini insan gözü ile ayırt etmek zor çok bir farkta yok. Kamerasına yorum bile yapmıyorum manuel ayar ile en ince ayarına kadar oynama yapabiliyor renk spektrum sensörü ile de gerçek renkler ile mükemmel fotoğraflar çekebiliyorsun. Gece çekimleriyle ilgili googlede arama yapabilirsin mesela. Hızlı şarj konusunda G4 ün Quick Charge 2.0 desteği var hiç saat tutmadım ama ortalama 1 buçuk saat civarında doluyor. İşlemci konusuna gelirsek S6 işlemcisi daha iyi olabilir ama bu demek değilki G4 işlemcisi kötü. Lg firması son çıkardığı V10 da da bu işlemciyi kullandı. Bu işlemcinin 810 a göre daha az ısındığı söyleniyor ve performansıda iyi youtubeden oyun performansını inceleyebilirsin hatta aynı anda iki büyük oyun arasında geçiş yaparak kasmadan oynanan videolar var. Benim tavsiyem G4 sonuç olarak bu iki cihaz piyasanın tozunu attı bolca karşılaştırma videoları bulabilirsin :D

5 aylık G4 kullanıcısı olarak sana tamamen bağımsız cevaplar vereceğim dostum.
1- Kesinlikle tartışmasız işlemci ve grafik performans olarak S6 galip yani ben arkadaşla aynı oyunları oynadım yan yana gerçekten s6da çok akıcı G4 okadar akıcı değil.
2- Pil konusunda S6 bir adım önde ama ben öyle saatlerce fark attığını düşünmüyorum g4 ile sabah 7de çıkıp gün içinde internet mesajlaşma ve clash of clans oynayarak akşam saat 8 de geldiğimde halen %20-25 civarı şarjım kalıyor.
3- Kamera konusunda çok fark olmasada G4 önde özellikle G4 deki manuel modda çektiğin fotoğraflar mükemmel oluyor.
4- Ekran konusunda bence PPİ a takılma çünkü S6 5.1 inç G4 5.5inç bu yüzden s6da ppi yüksek ama Quantum IPS ekran gerçekten renk doğruluğu parlaklık yani 10 üzerinden 9.5 hatta 10. S6daki Amoled ekranı ben sevmiyorum renkleri acaip derecede sıcaklaştırıyor gerçek renkleri yansıtmıyor.

Bu kriterleri iyi değerlendir kesinlikle LG fanlığı yapmam doğru olanlar bunlar.. Şimdiden hayırlı olsun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı