LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu çok uzamadı mı sizce de? Birisi saçma sapan bir şey söyledi konu 30 sayfa oldu neredeyse...

Evet doğuştan anneniz babanız Müslüman ise sağ kulağınıza ezan. Sol kulağınıza kamet okunur. Sonra bebeğin babası "örnek" Arda'nın oğlu "sallama isim". Diyerek dinsel yöneliminizi sizin adınıza seçmiş bulunur.

Bilmem farkında mısın ama ben Müslüman değilim ne anlatıyorsun :D sözde dininizde zorlama yoktu güncelleme mi geldi?

Şimdi bence şu konuda anlaşmalıyız. Örneğin eğer bir transeksüel kişi veya bir gay çift gördüğünüzde "Evet böyle insanlar var ve benim gibi her şeyi yapabilmekte özgürler, benim gibi değiller diye ayrımcılık haketmiyorlar. Onları sevmeyebilirim ama onlara kin beslemememeliyim, isteyen istediğini yaşayabilir ve bu beni bağlamaz." diyorsanız homofobik değilsinizdir (yani yapabileceğiniz en normal şeyi yapıp saygı duyuyorsunuzdur). Ha dersiniz ki "Ben böyle insanlardan nefret ediyorum, benim gibi normal olmadıkları için benimle aynı haklara sahip olamazlar!!" diyorsanız kötü haberi vermek zorunda olduğum için üzgünüm...
Bakın şimdi bizim burada konuştuğumuz şey bir çift olarak görmemiz değil. Yürüyüşler, protestolar yaparak kendilerini üste çıkarmaları, sosyal platformlarda bu bayrak bizim bayrağımız diyerek paylaşmaları, bazı yerlere "dışarıdaki" küçük LGBT bayrakları asmaları kötü olanı. Onun dışında banane onun yöneliminden bana doğru gelmediği sürece yolu açık olsun. Fakat paylaşıyorlar işte. Örnek vereyim tiktok. Ben kullanıcısıyım. Şöyle ergen kitle değil. Hepsi engellenmiş biçimde bende. Konuya dönersem. Her önüme gelen 10 videodan 2 si bu bayrak ile alakalı. Hepsi birbirlerine sallıyor. O bu benim bayrağım, diğeri oradan ben şu yönelime sahibim sanane diyor. Ve küçük çocuklar güzel bir şeymiş gibi bende LGBT üyesiyim demeye başlıyor. Bu yakın çevrenizdeki, arkadaş ortamınızdaki kötü kişiliklere sahip kişilerin kişisel özelliklerinin size geçmesi gibi bir şey. O yaparsa bende yaparım gibi.
Bilmem farkında mısın ama ben Müslüman değilim ne anlatıyorsun :D
Umurumda da değil. Farkında da olamam. Doğuştan yönelim olduğunu söyledim sadece.

İşte bu yüzden bu konuda çok fazla ceza alacak kişiler var. Olay LGBT tanımından dini konulara yönlendi...
%100 o kişiler içindeyim. 1 ay hayırlı olsun. 11 uyarım var :D.
1625798021971.png

Bakın şimdi bizim burada konuştuğumuz şey bir çift olarak görmemiz değil. Yürüyüşler, protestolar yaparak kendilerini üste çıkarmaları, sosyal platformlarda bu bayrak bizim bayrağımız diyerek paylaşmaları, bazı yerlere "dışarıdaki" küçük LGBT bayrakları asmaları kötü olanı. Onun dışında banane onun yöneliminden bana doğru gelmediği sürece yolu açık olsun. Fakat paylaşıyorlar işte. Örnek vereyim TikTok. Ben kullanıcısıyım. Şöyle ergen kitle değil. Hepsi engellenmiş biçimde bende. Konuya dönersem. Her önüme gelen 10 videodan 2'si bu bayrak ile alakalı. Hepsi birbirlerine sallıyor. O bu benim bayrağım, diğeri oradan ben şu yönelime sahibim sanane diyor. Ve küçük çocuklar güzel bir şeymiş gibi bende LGBT üyesiyim demeye başlıyor. Bu yakın çevrenizdeki, arkadaş ortamınızdaki kötü kişiliklere sahip kişilerin kişisel özelliklerinin size geçmesi gibi bir şey. O yaparsa bende yaparım gibi.

Umurumda da değil. Farkında da olamam. Doğuştan yönelim olduğunu söyledim sadece.

Peki hiç düşündün mü o eylemler falan neden var? Homofobik insanlar olduğu için var, baştan kabul edilse LGBT bireylerin normal insanlar olduğu, dışlanılmasa, zaten böyle şeyler olmazdı, kimsenin reklam gibi falan bir amacı yok siz öyle algılıyorsunuz galiba, bu insanlar sadece kabul edilmek eşit sayılmak istiyor, durum bundan ibaret.

Bakın şimdi bizim burada konuştuğumuz şey bir çift olarak görmemiz değil. Yürüyüşler, protestolar yaparak kendilerini üste çıkarmaları, sosyal platformlarda bu bayrak bizim bayrağımız diyerek paylaşmaları, bazı yerlere "dışarıdaki" küçük LGBT bayrakları asmaları kötü olanı. Onun dışında banane onun yöneliminden bana doğru gelmediği sürece yolu açık olsun. Fakat paylaşıyorlar işte. Örnek vereyim tiktok. Ben kullanıcısıyım. Şöyle ergen kitle değil. Hepsi engellenmiş biçimde bende. Konuya dönersem. Her önüme gelen 10 videodan 2 si bu bayrak ile alakalı. Hepsi birbirlerine sallıyor. O bu benim bayrağım, diğeri oradan ben şu yönelime sahibim sanane diyor. Ve küçük çocuklar güzel bir şeymiş gibi bende LGBT üyesiyim demeye başlıyor. Bu yakın çevrenizdeki, arkadaş ortamınızdaki kötü kişiliklere sahip kişilerin kişisel özelliklerinin size geçmesi gibi bir şey. O yaparsa bende yaparım gibi.

Siz de toplum tarafından eziklenseniz bunu yapabilirdiniz. Ben de görüyorum bir sürü şey. Belki daha güzel şeyler önüme düşecekken düşmüyor. Burada hakkını aramaya çalışan bir topluluk için fedakarlık yapmam gerektiğini düşünüyorum. Çocuklara gelince; onlar çocuk. Ne olacak ki? Zaten bir insan sırf bir yerden duydu diye "Ben LGBT bireyim" diyince olmuyor.
LGBT gayet normal bir şey. Siz inansanız da inanmasanız da böyle.

Peki hiç düşündün mü o eylemler falan neden var? Homofobik insanlar olduğu için var, baştan kabul edilse LGBT bireylerin normal insanlar olduğu, dışlanılmasa, zaten böyle şeyler olmazdı, kimsenin reklam gibi falan bir amacı yok siz öyle algılıyorsunuz galiba, bu insanlar sadece kabul edilmek eşit sayılmak istiyor, durum bundan ibaret.
Kabul etsek de etmesek de paylaşıyorlar. Bir ara bu konu bitmişti tekrar başladı. Biri ben saygı duymuyorum dediğini de 100 kişi insanın üstüne çullanıyorlar bu yüzden bende çıkıp ne oluyor diyip söylemde bulunuyorum ve daha çok uzuyor. Yani tek suç saygı duymayanlarda değil. LGBT bireylerinde de suç var. Ayrıca reklam yapıyorlar bence. Ne alaka yanı kos koca devletin polisine tomasına kafa koymak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı