LGS önemli bir sınav mı?

Kağan271821

Femtopat
Daha fazla  
Ailem ve hocalarım bana çok fazla baskı yapıyor. Sanki LGS'de başarısız olursam dünyanın sonu gibi ama bir yandan kötü bir meslek lisesine de gitmek istemiyorum. Çok az kaldı, başarısız olacak gibi hissediyorum. Üstümde korku, pişmanlık ve stres var. LGS çok önemli mi sizce? Olmasa da olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum okul seçimi çok önemli ben çalışmadım ve şu anda duvarlara tırmanan oradan buraya atlayan yerinde duramayan şaklabanlarla ders işliyorum.
Anlayacağın okul seçimi önemli LGS de aynı şekilde.

Seçeceğim okullar konusunda çok kararsızım aklımda birden çok seçenek var.

Denemelerde ortalama olarak 400 yapıyorum daha fazla yapmak istiyorum.

Deneme çöz ben 400-420 civarlarından 450'yi geçtim 2 ay boyunca sadece deneme çöz. Konu eksiği olduğunu fark ettiğin yerde 1 gün deneme çözmeyip konunu tamamlarsın.

Bence de gideceğim lisenin bana çok faydası olacak. Şu an yaşadığım yer ve okuduğum okul keko dolu bir daha böyle ortamlara girmek istemiyorum. Ortalama bir öğrenciyim. Kaliteli bir lise istesem de başarısız olacağım hissi var dün ders çalıştım bugün çalışmadım sırf başarısız olacağım hissi yüzünden ve bir sorum olacak Anadolu liseleri kaliteli eğitim veriyor mu?

Bana göre ya fen ya da iyi bir proje Anadolu lisesine gitmek gerek.

Ailem ve hocalarım bana çok fazla baskı yapıyor. Sanki LGS'de başarısız olursam dünyanın sonu gibi ama bir yandan kötü bir meslek lisesine de gitmek istemiyorum. Çok az kaldı, başarısız olacak gibi hissediyorum. Üstümde korku, pişmanlık ve stres var. LGS çok önemli mi sizce? Olmasa da olur mu?
Dünyanın sonu değil elbette. Çevreni seçiyorsun diyelim.

Bence de gideceğim lisenin bana çok faydası olacak. Şu an yaşadığım yer ve okuduğum okul keko dolu bir daha böyle ortamlara girmek istemiyorum. Ortalama bir öğrenciyim. Kaliteli bir lise istesem de başarısız olacağım hissi var dün ders çalıştım bugün çalışmadım sırf başarısız olacağım hissi yüzünden ve bir sorum olacak Anadolu liseleri kaliteli eğitim veriyor mu?
Yani bu ülkede doğru düzgün pek bir eğitim kurumu yok. Ama iyi anadolu liseleri yok değil. Çok mu iyiler? Hayır ama iyiler sonuçta. Benim eski bir arkadaşım %6 ile yeni tadilattan çıkan bir anadolu lisesine gitti ve oradaki kulüp imkanları benim %2,3 ile girdiğim okuldan daha fazla. Ben sosyal biri olmadığım için kendi kulübümü kurma şansım da olmuyor. Diğerlerinden de ses seda yok. Böyle boş boş okul-ev-dershane şeklinde yaşıyorum. Yani yüzde bile o kadar önemli olmuyor bazen. Seni mutlu edecek imkanları olan bir lise vardır elbet. Sen de çalışmadığın günlere odaklanmayı bırakıp önündeki çalışabileceğin 90 güne bak. Elbet başarırsın. LGS çok kolay çünkü hele tek dönemse konuların.

2024 tayfa olarak cevaplamak istiyorum. LGS, lise ortamını belirleyen ve çevreni de belirleyen bir sınav. Kötü alışkanlıklardan ve kötü şahıslardan uzak durarsan hiçbir sorun yaşamazsın. Sen elinden gelenini yap Allah'a tevekkül et. Zaten gerisi Allah'ın kaderi, o kadar korkuya gerek yok. Benim teyzem Adnan Menderes Anadolu lisesini kazanmıştı 470 puanla ve şu an bir operasyon doktoru o her bize geldiğinde bende senin gibi benzer sorular soruyorum. Onun cevabı ise sen elinden geleni yap kötü sonuç çıkarsa üzülme senden kıymetli değil, diyordu. Canınızı sıkmayın bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı