LGS önemli bir sınav mı?

Gayette önemli dostum, eninde sonunda geleceğini şekillendirecek olan sensin. Hiçbir iyi okul senin derece yapacağını veya hiçbir kötü okulda senin 1 milyon sıralama yapacağın anlamına gelmez. Şurada sınava 2 hafta falan var sanırsam, artık geç her şey için. Eğer büyük bir şehirde okuyorsan yazdığın OBP ile ortalama sayılabilecek bir okula gidersin. İnsanlar neden önemsiz demiş anlamıyorum, okuldaki arkadaşların, öğretmenlerin, deneme sıklığı gibi gibi farklılıklar var arada. İyi bir üniversite için iyi bir lise gerekli yani bana kalırsa. Yine de moralini bozma, yolun başındasın. Eğer aklını başına alırsan, lisede bu durumu toparlarsan çok çok iyi yerlere gelebilirsin bu tamamen senin elinde.

Gayet de önemli dostum, eninde sonunda geleceğini şekillendirecek olan sensin. Hiçbir iyi okul senin derece yapacağını veya hiçbir kötü okulda senin 1 milyon sıralama yapacağın anlamına gelmez. Şurada sınava 2 hafta falan var sanırsam, artık geç her şey için. Eğer büyük bir şehirde okuyorsan yazdığın OBP ile ortalama sayılabilecek bir okula gidersin. İnsanlar neden önemsiz demiş anlamıyorum, okuldaki arkadaşların, öğretmenlerin, deneme sıklığı gibi gibi farklılıklar var arada. İyi bir üniversite için iyi bir lise gerekli yani bana kalırsa. Yine de moralini bozma, yolun başındasın. Eğer aklını başına alırsan, lisede bu durumu toparlarsan çok çok iyi yerlere gelebilirsin bu tamamen senin elinde.

Arkadasin hedefi ne tam olarak bilmiyoruz, eger yazilim muhendisi olmak istiyorsa guzel bir lise lazim saglam bir universiteye gitmesi ve mezun olmasi icin. O yüzden pek bir şey diyemiyorum. Eger pek okulla alakali olmayan hayalleri varsa pek onemli olmaz ama yine de ortalama bir okula gitmesi iyi olur.

İyi bir liseye giderseniz üniversite kazanmanız daha iyi olur, ama kötü liseye giderseniz de umudun yok olmasın, babam Adana'nın en dalga geçilen ve en kötü meslek lisesi olan Motor lisesinde okudu, ona rağmen çok çalışıp Üniversite'de işletme okudu ve şu an aylık çok sağlam maaş kazanıyor saygınlığı üst derecede, yani kötü okul okuyup ta hayaliniz neyse ulaşabilirsiniz.

Abilerim ablalarım bu LGS denilen lanet sınav önemli bir sınav mı? Yani ben çok iyi bir puan alamayacağım muhtemelen. Meslek lisesinde yazılımla ilgili bir bölüm okuyup üniversitede yazılım öğrenip oradan bir şekilde halleder miyim? Yoksa sınava çalışmayarak hata mı yaptım?

Senin nasıl bir kişiliğe sahip olacağını çok büyük bir ölçüde etkileyecek tir.

Zaman zaman üniversite diplomasının iş yapmadığı zamanlar bile oluyorken okunan lisenin çok da öneminin olduğunu düşünmüyorum. Gene de elinizden gelen çabayı gösterin, göstermeyin demiyorum da eğer sonucunuz kötü gelirse de dünyanın sonu değil.

Abilerim ablalarım bu LGS denilen lanet sınav önemli bir sınav mı? Yani ben çok iyi bir puan alamayacağım muhtemelen. Meslek lisesinde yazılımla ilgili bir bölüm okuyup üniversitede yazılım öğrenip oradan bir şekilde halleder miyim? Yoksa sınava çalışmayarak hata mı yaptım?

Sizin gibi çalısmadım OBP ile meslek lisesine geldim ve bilişim alınında yazılımım ogrenıyoruz her şey guzel üniversite ogrenıceklerımızi onceden ogrenıyoruz.(hatta şu an okuldayım hoca yanımda ornek kod verıyor bende bu degerli tecnopatta geziyorum)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-24 112427.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-24 112427.png
    206,1 KB · Görüntüleme: 15
Sizin gibi çalısmadım OBP ile meslek lisesine geldim ve bilişim alınında yazılımım ogrenıyoruz her şey guzel üniversite ogrenıceklerımızi onceden ogrenıyoruz.(hatta şu an okuldayım hoca yanımda ornek kod verıyor bende bu degerli Technopat'ta geziyorum)

Büyük ihtimal orta seviye bir Anadolu lisesine gider OBP'si 86 civarıymış üstte yazdığına göre. Ortam olarak daha iyidir diye düşünüyorum sizin yetmediği için mi gitmediniz yoksa meslek daha mı iyidir.

Büyük ihtimal orta seviye bir Anadolu lisesine gider OBP'si 86 civarıymış üstte yazdığına göre. Ortam olarak daha iyidir diye düşünüyorum sizin yetmediği için mi gitmediniz yoksa meslek daha mı iyidir.
Yani hem obp çok yetmedi bide meslek daha iyi ondan dolayı ortamda da bir sıkıntı yok bir okulda olması gerek herşey gibi herşey normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı