Linux vs Windows

Hocam siz nasıl ikisini kullanıyorsunuz?
Ana makinemde Windows 11 var. Sanal makinemde Linux Mint var. Sanal makineye yüksek sistem gereksinimi verdiğim için kasmadan, takılmadan kullanabiliyorum. Dual-boot kadar oluyor yani.

Kullanım amacına bağlı Windows işimi görüyor.

Hocam siz nasıl ikisini kullanıyorsunuz?
Merak ettim.
Dualboot kullanıyordur.

Arkadaşlar Linux sadece Linux değil. Distroların amaçlarından tutun kernellerin farkından, repo genişliğinden tutun tak çalıştır özelliğine kadar bir sürü yönü var. Ben Windows 11 kullanıyorum mesela şu an ama bir sürü özelleştirme ile ancak Fedora gizliliğinde olabiliyor. Fedora'da ise bin ayar yapayım ki Windows kolaylığında olsun.

Güvenlik konusunda Linux şu an çok düşük bir yüzey alanına sahip olduğu için son kullanıcı hedefli saldırı vektörleri oluşturulmuyor pek. İleride tutarsa onun da bir dönem içinden geçerler, sonra Windows-MacOS gibi olgunlaşır.

Dualboot kullanıyordur.

Arkadaşlar Linux sadece Linux değil. Distroların amaçlarından tutun kernellerin farkından, repo genişliğinden tutun tak çalıştır özelliğine kadar bir sürü yönü var. Ben Windows 11 kullanıyorum mesela şu an ama bir sürü özelleştirme ile ancak Fedora gizliliğinde olabiliyor. Fedora'da ise bin ayar yapayım ki Windows kolaylığında olsun.
O kadar özelleştirme ile de olamıyor maalesef.

Geri
Yukarı