Windows vs Linux

Windows taraftarlıyım normalde ama bu aralar Arch çok hoşuma gitmeye başlad. I peki ya sizce hangisi daha başarılı? :D

Windows normal veya yeni sistemler için yüklenen sürümlerdir Linux ise düşük sistemli PC'ler içindir ben Windows taraftarıyım Windows XP tam bir klasik 😍

Görünüm bakımından performans vs.

Görünüm bakımından derken? Saf Linux'ta cli olduğu için güncel Windows'lar ile karşılaştırılamaz. Xfce-KDE <3-GNOME arayüz seçilmesi lazım. KDE Plasma güzel görünüyor. Performans olarak driverları yüklenmiş saf Linux çok daha performanslı çünkü sistemi yoran telemetry gibi şeyler yok.

Görünüm bakımından derken? Saf Linux'ta cli olduğu için güncel Windows'lar ile karşılaştırılamaz. Xfce-KDE <3-GNOME arayüz seçilmesi lazım. KDE Plasma güzel görünüyor. Performans olarak driverları yüklenmiş saf Linux çok daha performanslı çünkü sistemi yoran telemetry gibi şeyler yok.

KDE Plasma evet gözüme çok güzel göründü.

Wayland kullanacaksanız 2 alternatifiniz var zaten. Gnome veya Plasma.

Gnome'a karşı kişisel öfkem mevcut, ama inanın sebepsiz değil. Plasma iyidir.

Enlightenment diye bi' şey varmış bir de. Denemedim, fikrim yok. @Kernelginar sağ olsun araştırıp buldum. Plasma'da keyfimi bozasım yok ama bi' ara denerim onu da.

Tabii onun dislike sebebi Gnome kısmı =)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı