Windows vs Linux

Merhaba arkadaşlar. Şu an Ubuntu kullanıyorum. Ubuntu'dan menmunum. Değişiklik olsun diye geçmiştim. ReviOS'a geçmek için Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum. Geçmeli miyim?
Tercih meselesi mesela ben butun oyunlarim calissa ve rahat rahat csharp yazabilsem sadece openSuse kullanacagim.

Yok ben oyun oynayacağım, After Effects’ten, Premier Pro’dan video düzenleyeceğim, Crack kuracağım diyorsan Windows.
Crack Linuxda gayet kullanılıyor. Dert değil onlar.

Ne yalan söyleyeyim kurulu krek oyunlar da mevcut sistemde.

Crack Linuxda gayet kullanılıyor. Dert değil onlar.

Ne yalan söyleyeyim kurulu krek oyunlar da mevcut sistemde.
Lutris performansını beğenmiyorum hocam. Wine takıldığında oyun eğer tam ekranda ise bilgisayar takılıyor mecbur Alt+Ctrl+BackSpace çekiyorsun. Emülatörler berbat denecek seviyede. Discord berbat.

Lutris performansını beğenmiyorum hocam. Wine takıldığında oyun eğer tam ekranda ise bilgisayar takılıyor mecbur Alt+Ctrl+BackSpace çekiyorsun. Emülatörler berbat denecek seviyede. Discord berbat.
Hocam ctrl+alt+f2 ile tty2ye geçer oradan wine prosesini kill edersiniz biter. Emülatörler nasıl berbat çoğu emülatörün ilk yapımı Linux tarafından başlanıyor, PCSX2 örnek olarak. Discord'da nasıl bir sorun gördünüz bilmiyorum aam flatpak versiyorun gayet iyi çalışıyor.

Lutris ise DXVKlar ile falan sağ olsun Windows'dan daha fazla performans almamı sağlıyor.

Cihazınız Nvidialı mı bu arada?

Bir küçük not: Power-profiles-daemonmuş, TLPymiş hepsini silin. Performans uçuşuna tanık olun 😎

Geri
Yukarı