Linux'a verilen destek

Windows, normal bir kullanıcı için en üst düzey verimliliğe sahiptir. Saçma sapan bir servisi veya bir eksikliği yoktur Windows'un.
Candy Crush? Saçma sapan oyunları mı gerekli? Eksiklik konusunda ise mesela ekran görüntüsü almada MacOS daha iyi (Linux'u bilmiyorum) Windows'ta 2 3 tane işlem yapman gerekiyor.

"Alışık olduğumuz bir işletim sistemi varken ve işimizi görürken neden durduk yere başkasına geçip bir de onu öğrenmekle uğraşalım ki?" şeklinde düşünüyor insanlar genelde. Şahsen ben de öyle düşünüyorum. Bi' nevi üşengeçlik yani.
Üşengeçlik olarak görmüyorum ben. Ne zaman bir uygulama kurmak istesem "sudo apt get-install" yazmak zorunda olmamalıyım. Veya bilgisayarı ilk açtığımda internet kendiğinden koptuğunda elle interneti açıp kapamamalıyım. Windows rakipsiz standart kullanıcılar için artık.

"Alışık olduğumuz bir işletim sistemi varken ve işimizi görürken neden durduk yere başkasına geçip bir de onu öğrenmekle uğraşalım ki?" şeklinde düşünüyor insanlar genelde. Şahsen ben de öyle düşünüyorum. Bi' nevi üşengeçlik yani.
Hayır bilmedikleri için bence. Çünkü çevremde ki insanlar daha Windows'u bilmiyor.

Candy crush? Saçma sapan oyunları mı gerekli? Eksiklik konusunda ise mesela ekran görüntüsü almada macOS daha iyi (Linux'u bilmiyorum) Windows'ta 2 3 tane işlem yapman gerekiyor.

Candy Crush yüklü değil bende mesela? Ekran görüntüsü almak tek hamle ile mümkün?

Windows tuşu + print screen = tam ekran kayıt.
Windows 10 sağ kısım bildirim paneli, özel boyut kayıt.

Bilmeden çamur atmak kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı