Linux'a verilen destek

Üşengeçlik olarak görmüyorum ben. Ne zaman bir uygulama kurmak istesem "sudo apt-get install" yazmak zorunda olmamalıyım. Bilgisayarı ilk açtığımda internet kendiğinden koptuğunda elle interneti açıp kapamamalıyım.
Komut yazmak zorunda değilsin zaten. Çoğu dağıtımın içinde uygulama mağazası var. Git orayı kullan. Alıştıktan sonra komut yazmak daha pratik ve daha hızlı. İnternet konusunda ise donanımınla uyumlu olmayan bir dağıtım kullanmışsın. Benim hiçbir bilgisayarımda öyle bir şey olmuyor.

Komut yazmak zorunda değilsin zaten. Çoğu dağıtımın içinde uygulama mağazası var. Git orayı kullan. Alıştıktan sonra komut yazmak daha pratik ve daha hızlı. İnternet konusunda ise donanımınla uyumlu olmayan bir dağıtım kullanmışsın. Benim hiçbir bilgisayarımda öyle bir şey olmuyor.
Ayrıca güvenli depolardan indriyorsun.

Uygulama mağazası çok eksik. Komut yazmakta benim açımdan sorun yok yabancı olduğum bir şey değil. Ama standart kullanıcılara Linux'un hitap etmediği bir gerçek. Ayarlarda bulamadığın bir özelliği her kullanıcı komut ile halledemez.

Artı olarak o setupla birlikte Yandex tarayıcı + Mcafee antivirüs gelir. Bereketli sistem sonuçta bir program kuruyorsun yanında bonuslarıyla beraber geliyor.

Okumadan program kurmaya çalışırsan normaldir bonus program gelmesi.

Sertifikalı programlarda, kurulum kısmında onay almadan başka bir program kurmak yasaktır.

Okumadan program kurmaya çalışırsan normaldir bonus program gelmesi.
Onu biliyorum, zaten kuran kişi okumayacak diye de bir şey yok ama absürt olan isteğe bağlı olarak olsa bile oraya alakasız program kurma seçeneği koyulması. Hiç sormadan kuran programlar olduğu da bir gerçek.

Bu arada @Kerem00 hocam hayırlı olsun, yeni fark ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı