Linux'un ve Wine'ı gereksizliği!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ultra, Mega, Titanic, Awesome, Amazing, Legend, Sonic, Atomik, Quantum, H20, Kalsiyum, Potasyum Silisyum, Bor, Karbon, Azot, Baz, Nötron Yıldızlı, Max Ultra, Trollüne devam et bakalım.

Ben iPhone kullanıcısıydım. Android'e geçiş yaptım. Şu an macOS kullanıyorum ancak tekrar Linux veya Windows'a döneceğim zaten. Önceden biraz fanboyluk yapıyordum ama pişmanım. Android ve Linux candır.

Nereden biliyorsun içinde bu Linux mu yazıyor?
Araştırmayı biliyor.

1627647534619.png

1627647558675.png

Hocam kurarım Ubuntu'yu, Windows'a ihtiyaç olduğu zaman bir VMware'e bakar zaten. Tam tersi içinde geçerli.
Öğrenmesi sancılı. Öğrenene Linux çok iyi bir yer. Meselede bu değil mi zaten; son kullanıcıya olabildiğince iyi hitap etmek. Bu da Linux'ın oldukça uzak olduğu konu.

Mint/Ubuntu hitap etmeye çalışıyor. Ama Windows veya Mac'in hitabetine yetişebilmesi çok zor.

Öğrenmesi sancılı. Öğrenene Linux çok iyi bir yer. Meselede bu değil mi zaten; son kullanıcıya olabildiğince iyi hitap etmek. Bu da Linux'ın oldukça uzak olduğu konu.

Mint/Ubuntu hitap etmeye çalışıyor. Ama Windows veya Mac'in hitabetine yetişebilmeleri çok zor.

Kullanıcı terminal de yazan satırları aslında okursa karmaşık gelmeyebilir. Çok karışık geliyor ilk bakışta. Windows 11 çok yüksek sistem gereksinimleri istiyor mesela. Windows 200 MB'lık bir 21H1 güncellemesini 30 Dk'da zor yapıyor. Linux sistemlerin güncelleme yöntemini çok beğeniyorum. Hem sistem hem uygulama aynı anda tek bir komut üzerinden güncelleniyor.

Arch Linux, Steam Proton ile Forza Horizon 4 sistemde yeterli boş RAM bulunmamasına rağmen sıkıntısız çalışıyor.
Ayrıca bilgisayar 25 gündür aralıksız çalışıyor.

1627647611593.png

1627647631754.png

Kullanıcı terminal de yazan satırları aslında okursa karmaşık gelmeyebilir. Çok karışık geliyor ilk bakışta. Windows 11 çok yüksek sistem gereksinimleri istiyor mesela. Windows 200 MB'lık bir 21H1 güncellemesini 30 Dk'da zor yapıyor. Linux sistemlerin güncelleme yöntemini çok beğeniyorum. Hem sistem hem uygulama aynı anda tek bir komut üzerinden güncelleniyor.
İşinizi kolay yaptığınızı söylüyorsunuz. Linux'la bi' anım var. Linux'a ilk adım attığım vakitlerde bir ".iso" uzantısını flaş diske yazmak 5,5 saatimi almıştı. Araştıma üzerine araştırma. Oysa ki Windows'ta Rufus var. Mesele bu zaten, son kullanıcıya hitap etmesi. Son kullanıcı buna bakar. Bence Linux'ın diğer dağıtımları, Android gibi son kullanıcıya bakamadığı sürece Linux hep yerinde saymaya devam edecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı