Linux'un Windows'tan üstün olduğu noktalar

Windows içinde Linux'u da çalıştırabiliyor. Bence halen anlamamaya direten sizlersiniz. Olay ne kardeşim? Bana somut bir şey göster diyorum. Yok özgür yazılım. Açık kaynak kodlu bak işte moruk. Gülücük gülücük gülücük vs.
Windows Subsystem for GNU/Linux ne yapabilir ki?
Daha lsblk gibi basit bir komutu çalıştıramıyor.
Siyah bir kutu içinde hebele@hübele:~$ yazan pencereyi açarak GNU/Linux'u anlayamazsınız.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonuna kadar izleyin dediğimi anlayacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Üssteki video hakkında yorum yapabilecek kadar sabırlı bir insan değilim, teknoloji devlerinin ücretsiz yazılımları ile nasıl şu anda bulundukları noktada olduklarını anlayamayan birisine anlatmak gereksiz bir çaba olur.

Alltaki videoda ise kendisi bir siber güvenlikçi olduğu için siber güvenlik öğrenmek için GNU/Linuxun şart olmadığını göstermek istemiş sadece. PoverToys'u çok büyük bir özellik olarak görüyorsan, zaten başından beri bu yorumları yapmandan çıkartabildiğimiz gibi, GNU/Linux hakkında hiçbir şey bilmiyorsun demektir. Ek olarak videoda yaptığı ortamın aynısı GNU/Linuxta da sağlanabilir çok kolay bir şekilde. Videoda bile Windowsun en iyi OS olduğunu falan iddia etmemiş Can. Başlığa dikkat edersen hiçbir işletim sisteminin bir diğerinden daha iyi olmadığını söylüyor.
Windows içinde Linux'u da çalıştırabiliyor. Bence halen anlamamaya direten sizlersiniz. Olay ne kardeşim? Bana somut bir şey göster diyorum. Yok özgür yazılım. Açık kaynak kodlu bak işte moruk. Gülücük gülücük gülücük vs.
GNU/Linuxta da Windows çalıştırılabiliyor. 😀

Son düzenleme:
Böyle iğrenç bir kitle görmedim ben kusura bakmayın. Daha da muhattap olmuyorum sizle. Size adamakıllı soruyorum ona bile cevap vermekten acizsiniz. Cevaplarınız karşı tarafa laf sokma şeklinde. Ben Linux kötü demiyorum. Bana burda Linux, Windows'tan daha iyi derseniz işte o zaman saçmalamış olursunuz. Herkes gerizekalı pardon bir tek siz akıllısınız.

Böyle iğrenç bir kitle görmedim ben kusura bakmayın. Daha da muhattap olmuyorum sizle. Size adamakıllı soruyorum ona bile cevap vermekten acizsiniz. Cevaplarınız karşı tarafa laf sokma şeklinde. Ben Linux kötü demiyorum. Bana burda Linux, Windows'tan daha iyi derseniz işte o zaman saçmalamış olursunuz. Herkes gerizekalı pardon bir tek siz akıllısınız.
Nasıl yani? Şimdi de hakaret eden biz mi olduk? 😡

Son düzenleme:

Olay işletim sistemi içinde işletim sistemi çalıştırmaksa o olay yıllar önce zaten yapılıyordu. Bunu bir lütuf gibi anlatma. Ayrıca Linux senin için parrot, Kali gibi pentest dağıtımlarından ibaret sanırım. Mint diye bir şey çıkmış, Windows'tan daha kolay diyorlar. Baksan iyi olur.

Olay işletim sistemi içinde işletim sistemi çalıştırmaksa o olay yıllar önce zaten yapılıyordu. Bunu bir lütuf gibi anlatma.
WSL, normal sanal makineden daha performanslıdır tahminimce. Fakat dediğim gibi WSL çıkmadan 9 yıl önce Linux tarafında KVM vardı. KVM de performans kaybını en minimuma indirerek sanallaştırma yapıyor.

Android de Linux kernel tabanlidir. Fark ortada. Bilmiyorum ne kadar doğru ama Microsoft'ta Linux yüklü bilgisayarlar da epey varmis deniliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı