Lise okumadan yazılımcı olunur mu?

Umutcan21

Decapat
Daha fazla  
Lise okumak yerine çalışmak mantıklı geldi ama küçüklükten beri hayalim olan meslek yazılımcılık alanı şimdi açık liseden bitirmek istiyorum. Sahip olduğum şeylere sahip oldum annem her zaman lise ve üniversite diplomamın olmasını istiyordu. Ben de açık öğretimden bunu yapmak istiyorum. 1 yıl eğitimini gördükten sonra açık lise okuyor bir şekilde iş bulabilir miyim? Python kursuna başlıyorum C# tarzı dilleri de öğreneceğim.

Lise okumak yerine çalışmak mantıklı geldi ama küçüklükten beri hayalim olan meslek yazılımcılık alanı şimdi açık liseden bitirmek istiyorum. Sahip olduğum şeylere sahip oldum annem her zaman lise ve üniversite diplomamın olmasını istiyordu. Ben de açık öğretimden bunu yapmak istiyorum. 1 yıl eğitimini gördükten sonra açık lise okuyor bir şekilde iş bulabilir miyim? Python kursuna başlıyorum C# tarzı dilleri de öğreneceğim.

Şu an herkes yazılımcı olmak istiyor. Lise ile iş bulmanız çok zor. Üniversiteye giderek iş bulamayanlar bile var.

Üniversite mezunu olmadan yazılımcı olunur mu kısmından ne ara lise okumadan olunur mu kısmına geldik.

Düzgünce liseni ve üniversiteni oku. Üniversitede işin science tarafını güzel oturt, problem çözme yeteneğini geliştir ve çevre edin. Niye üniversite es geçilmek isteniyor?

Eğer 7-8 yaşında başlamış olsaydın olabilirdi ancak şuan hiçbir şey bilmiyorken üniversiteyi bırak, liseyi bile okumamak ilerisi için çok büyük sıkıntı olur. Eğer yazılımcı olmayı bu kadar istiyorsan neden bölümünü okumuyorsun?

Hayır liseye gitmeden yazılımcı olamazsın ve olmada zaten. Oradaki matematik ve fizik bilgilerine ihtiyacın olacak. Ha şimdiden öğrenmeye başlayabilirsin tabikide ama en azından lise kesinlikle gerekli.

Hani lise okumuş olsan artı küçüklükten beri bu işlerle uğraşsan artı elle tutulur projeler yapmış olsan bir ihtimal, o halde bile zor, hani liseyi geçtim üniversite okumazsan kimse seni takmaz bile.

İstersen lise okuyup ta yazılımcı olabilirsin fakat işveren adam seni değil üniverste bitirmiş kişiyi seçecektir sende belki merdiven altı bir yazılımcı olursun o halinle.

Bu sene üniversite sınavına gireceğim ve aynı bende senin gibi yazılımcı olmak istiyorum. Sana tavsiyem kesinlikle bilişim bölümü olan bir meslek lisesine git (bölümler yazılım ile alakalı olacak bileşenlerle değil) mesela ben 10. sınıfta temel C# eğitimi aldım diyebilirim. 11. Sınıfta HTML,CSS ve Javascript öğrettiler şuan 12. sınıfım Php öğretiyolar fakat sınav yüzünden şuanlık yazılım çalışmıyorum.
Kısacası dediğim gibi bir liseye git ve orda o yıl hangi yazılım dili anlatılıyorsa ona çalış o dersi çok fazla seveceksin gör bak emin ol fakat öyle bir liseye gitme şansın yoksa normal bir liseye git normal bir lise öğrencisi ol fakat eve geldiğinde hergün 1-2 saat yazılım öğren 1-2 sene bile yapsan çok şey katar sana. Ben zamanında yapmadım keşke yapsaydım.

Lise bile değil üniversite okuman gerekiyor yoksa adam gibi bir işte maaşla çalışamazsın.
Yazılım derslerini bitirene kadar lise mezunu oluyorum demek istediğim üniversite öğrencisi iken bulabilir miyim bir abim böyle işte çalışıyor.

Lise bile değil üniversite okuman gerekiyor yoksa adam gibi bir işte maaşla çalışamazsın.

Zamanla bitireceğim lisem bitiyor o zamana kadar üniversite öğrencisi iken bulmak mümkün mü?

Eğer 7-8 yaşında başlamış olsaydın olabilirdi ancak şu an hiçbir şey bilmiyorken üniversiteyi bırak, liseyi bile okumamak ilerisi için çok büyük sıkıntı olur. Eğer yazılımcı olmayı bu kadar istiyorsan neden bölümünü okumuyorsun?

Lise okurken düzgün bir okul seçemedim ortalamam ne kadar iyi olsa da kötü bir okula gittim ve nakil aldıramadım bende açığa geçme kararı aldım 1-2 yıla lisem bitiyor.

Hayır liseye gitmeden yazılımcı olamazsın ve olmada zaten. Oradaki matematik ve fizik bilgilerine ihtiyacın olacak. Ha şimdiden öğrenmeye başlayabilirsin tabii ki de ama en azından lise kesinlikle gerekli.

Matematik konusunda bayağı iyiyim lisedeki tüm matematiğe hakimim hepsine olmasına bile yarısından çoğuna yakında okulumda bitiyor üniversiteyi açık öğretim ile okumayı tercih edeceğim.

Bu sene üniversite sınavına gireceğim ve aynı bende senin gibi yazılımcı olmak istiyorum. Sana tavsiyem kesinlikle bilişim bölümü olan bir meslek lisesine git (bölümler yazılım ile alakalı olacak bileşenlerle değil) mesela ben 10. sınıfta temel C# eğitimi aldım diyebilirim. 11. sınıfta HTML, CSS ve JavaScript öğrettiler şu an 12. sınıfım PHP öğretiyorlar fakat sınav yüzünden şu anlık yazılım çalışmıyorum.
Kısacası dediğim gibi bir liseye git ve orada o yıl hangi yazılım dili anlatılıyorsa ona çalış o dersi çok fazla seveceksin gör bak emin ol fakat öyle bir liseye gitme şansın yoksa normal bir liseye git normal bir lise öğrencisi ol fakat eve geldiğinde her gün 1-2 saat yazılım öğren 1-2 sene bile yapsan çok şey katar sana. Ben zamanında yapmadım keşke yapsaydım.

Açık öğretimde olduğum için liseye başlar isem 2-3 yıl kaybım olacak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı