Matematiksiz yazılımcı olunur mu?

Bizim ülkemizde sabit gelirli olmak ile olmamak arasında bir fark göremiyorum. Zira elinizdeki kazanç ₺ olduğu müddetçe sabit gelirinizin erimesi muhtemeldir. O yüzden risk almaya değer diye düşünmekteyim. Lâkin yazılım alanında bilgi ve becerilerinizi ciddi düzeye getirmeden bu işe girişmenizde zararlı çıkabilirsiniz.

Temel Matematik öğrenmek de çok zor değil, bunu birçok kişi rahatlıkla başarabilir.

Yabancı kaynaklardan da rahatça faydalanmak ve uluslararası işler alabilmek için en azından B2 düzeyinde İngilizce de iyi olacaktır.

Başlangıç olarak Akademi imkânından faydalanabilirsiniz.

Yazılımcı olunmaz, yazılım öğrenilebilir. Yazılımcı olmak demek o bölümün üniversitesini kazanıp oradan mezun olmak ve diplomalı şekilde işini yapmaktır. Şimdi bazıları "yooo yazılımcı olunur", tarzı şeyler söyleyecektir. Bölümünü okumadan yazılım biliyor olabilirsin ama sana "yazılımcı" diyecek tek kişi vardır o da kendin. Herhangi bir iş görüşmesine gittiğinde adamlar sana senin yazılımcı olmadığını söyleyecektir. :)

ingilizce az da olsa biliyorum hep 80 üstü alıyorum fakat matematiği nasıl baştan sıfırdan öğrenebilirim bende sadece şuan 2. sınıf matematik var beynimde yüksek sayıları zor topluyorum zor çıkarıyorum sıfırdan başlayacağım bir matematik temel kaynak kitabı var mı veya youtubeden izleyeceğim

ingilizce az da olsa biliyorum hep 80 üstü alıyorum fakat matematiği nasıl baştan sıfırdan öğrenebilirim bende sadece şuan 2. sınıf matematik var beynimde yüksek sayıları zor topluyorum zor çıkarıyorum sıfırdan başlayacağım bir matematik temel kaynak kitabı var mı veya youtubeden izleyeceğim
Yaşın daha çok küçük kardeşim, takma kafana çözersin sorunlarını. Sen şimdilik derslerine sıkı çalış yeterli. Yazılımcı da olursun doktor da olursun mühendis de olursun. Derslerine çalış sen boşver şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı