Liseyi açıktan okumak ne kaybettirir?

Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:GTX 1650
İşlemci:İ5 9400F
Bellek:16 GB
Anakart:Biostar - H310MHP
İşletim Sistemi: Windows 11
Sistem Türü:64 bit
Meslek
Öğrenci
15 yaşında 9.sınıf öğrencisiyim ve liseyi açıktan bitirmeyi düşünmeye başladım ama.
Tarihe ilgim olduğu için üniversitede tarih okumak istiyorum eğer açıktan okursam normal bir üniversiteye gidebilir miyim?
Ya da ileride hayatımı etkiler mi?

Gidersin. Bir şey kaybettirmez. Yeter ki iste.

Arkadaşlar anneme sorduğumda açık lisede evde yatmadığını gidip çalıştığını söyledi bu doğru mu?

Açıktan okuyorum, Anadolu lisesinde okuyorsan 12.sınıfta açığa geç okul ortamından mahrum kalma. 12.sınıfta açığa geçip bir dershane ile destekle ve hedeflerin için çalış. Eğer disiplinli biriysen açık öğretimin hiç bir eksisi yok bolca artısı var. Kendi başına çalışıp öğrenebilen biriysen açığa geçmen tavsiyem olur.

Soruma kimse cevap vermeyecek mi? Açıktan okuyunca çalışıyor muyuz?

İster çalışırsın ister çalışmazsın o senin bileceğin birşey ama çalışırsan cebinde paran olur okulu bırakanlar zaten meslek öğrenmek için bırakır..Açığa geçtikten sonra evde pineklemene ailen izin vermez zaten.24 saat derste çalışamazsın zaten...

İster çalışırsın ister çalışmazsın o senin bileceğin bir şey ama çalışırsan cebinde paran olur okulu bırakanlar zaten meslek öğrenmek için bırakır. Açığa geçtikten sonra evde pineklemene ailen izin vermez zaten. 24 saat derste çalışamazsın zaten...

Anladım hocam sağ olun.

Senin keyfine bağlı o hocam. Eğer istersen çalışırsın (bence daha iyi cebine parar girer) her akşam kafa dinlemeye çıkarsın. Eğer istersende ders çalışırsın üniversite okumak istiyorsan. Seni ne mutlu ediyorsa onu yap gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı