LPG Motoru Yıpratır mı?

öle o kadar dik demedik canım yani kısacası benzinde arabadan performans alırsın :D

şu an bizde 83 şahin var yag yakıyo LPG li haldır haldır rampaya dalıyom hiç vites düşmeden çıkıyom yani sıkıntısız :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İki güzel açıklama, umarım faydası olur.

93 model toyotam var 2.0 motor 136HP Full enjeksiyonlu 320 binde aracım aldığımda üstünde atikerin en dandik enjektörleri ve regülatörü vardı. Benzinde 4 vitesle çıktığım rampayı LPG de 2 ile zor çıkıyordum 50 kere LPG ciye gittim farklı farklı yerlere sistemde sıkıntı olmadığını ayarlarının düzgün olduğunu söylediler. İçime sinmedi Sakarya'da oturuyorum. Kalktım İstanbul'a gittim orada dudulluda kadosan osb de uzman otagazdan hamit beyle tanıştım. Aracı teste çıktık geldik enjektörlerin motora yetmediğini bu araçlara özel keihin ürettiği 1.2 ohmluk enjektörünü bağladı ve regülatörü değiştirdi. Hiçbir ayar yapmadan sadece kalibrasyon yaptırdı. Yola çıktık benzinde neyse LPG de aynı performansı aldım benzin LPG geçişleri en ufak tık yok. Dönerken otobanda ceza yedim 245 km hızla :D lpg de en ufak sorun yaşamadım şu anda 4 vitesle çıktığım rampayı lpgde yine 4 le çıkıyorum. Çok memnunum inanılmaz bir performans var ve işin tuhaf yanı eskiden 100 TL gazla klima açık 280km yol gidiyordum. Şu anda 350 km yol yapıyorum.

Geri
Yukarı