LPG yakıtta kampanyalar var mı?

SPHINXX

Hectopat
Merhaba tipo 1.6 SX aldım. LPG ve benzini Shell'den alıyorum. Shell'de veya herhangi kartta yakıt harcamasında indirim veya geri ödeme gibi kampanyalar var mı? Teşekkürler.

Merhaba tipo 1.6 SX aldım. LPG ve benzini Shell'den alıyorum. Shell'de veya herhangi kartta yakıt harcamasında indirim veya geri ödeme gibi kampanyalar var mı? Teşekkürler.
Aracı benzinde kullanmanızı tavsiye ederim. Km de kuruş olarak neredeyse aynı yakıyorlar şuan. LPG şuan çok gereksiz.

Aracı benzinde kullanmanızı tavsiye ederim. Km de kuruş olarak neredeyse aynı yakıyorlar şuan. LPG şuan çok gereksiz.
Hocam bu kuruş hesabı tam olarak nasıl yapılıyor acaba? Benim de sabah açtığım bir konu vardı. Bilgi sahibi iseniz göz atabilir misiniz?

Hocam bu kuruş hesabı tam olarak nasıl yapılıyor acaba? Benim de sabah açtığım bir konu vardı. Bilgi sahibi iseniz göz atabilir misiniz?

Cevapladım ilgili konuyu.

LPG'yi de öldürdüler sağolsunlar.
LPG hacim olarak benzinden %25-30 fazla tüketilir zaten. Fiyatta bunun en az iki katı fark olacak ki LPG kullanımı avantajlı olsun.
Şu an benzin 8.75 lira, LPG 7-7,5 lira.
10 litre benzin 87.50 lira.
Buna denk olarak;
13 litre LPG 90-95 lira şu an. Maddi yönden şu an LPG kullanımı daha zararlı.

Halkın yakıt olarak genelde tercihi LPG idi. Cebimiz yandı. Hadi biz kullanmayıveririz de geniş perspektifte etkisi büyük olacaktır.
Hybrid araca destek yok, LPG çevreye dizel ve benzinden daha az zarar veriyor.
Sadece çevre de değil. O kadar LPG üretim tesisleri ne olacak, bir sürü bayi ve servis ağı, buralarda çalışan bir dünya işçi, personel ne olacak. Bu projeleri yapan o kadar mühendis ne olacak? İnsanların ekmeği ile ile de oynuyorlar.
Yanlış politikalarla LPG kullanımı adeta cezalandırılıyor. Oysa desteklenmesi lazım.

Geri
Yukarı