LPG Motoru Yıpratır mı?

Kardeşim ben işin açığını söyleyeyim en son sürdüğüm araba dedemin 1998 model kırmızı arkası uzun Toros'uydu onda bayağı fark ediyordu. :)

Bizde 97 model Kartal SLX 1.6 ie var. Mesela onda 120 ye çıktığımızda gazda tabi motor benzine göre sanki 150 de gidiyormuş gibi ses çıkarıyor. Ama benzine aldığımızda arkada da 2 kişi olursa kısa sürede 150- 160 ı görüyor. Ama gazla hiç göremedim belli ki gaz ayarı kısık.

Ben kısaca söyleyim lpg arabayı yıpratır mı? Yıpratır ama taktıgın bagladıgın sisteme göre zavoli taktırırsan sıralı sistemleri 1300'den başlıyor. Bir sorun olmaz. Zavolide İtalyan teklonojisi oldugu icin ama eger atiker veya baska şeyler taktırırsan başın agrır.

Son düzenleyen: Moderatör:
aracını benzinde kullanırsan LPG ye göre aşırı yüksek bi performans alırsın bizde tempra vardı araç benzin de dik rampaları 5 inci viteste çıkıyodu(yüklüyken aile falan) LPG de boşken bile 4 e düşütordük BRC sistem takılıydı Paran çok geliyosa Benzinde kullan derim benzin bujilerini yaglar daha performanslı ateşlemeni saglar :D

yıpratır

Geri
Yukarı