M5A97 EVO R2.0 arıza

Bende anlamadım ki, uzay kasa da yaptım kardeşim ama fayda etmedi, açılmadı bilgisayar, ne fandan ses nede anakarttan ses geliyordu. Psu teknik servise gidip gelmiş, sorun düzelmiş diye söylendi bana ama ben inanmıyorum, pazartesi psunun gittiği teknik servisi arayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prinç elektriği iletmez, kaldıki anakarttan kasaya vidalar yardımı ile topraklama için bağlantı oluyor. Bana biraz sallamışlar gibi geldi ya da ben yanlış biliyorum. Ben anakartı takarken pirinç rondela, pul falan filan hiç yoktu. Vidanın anakarta baskı yaptığı yerde yuvarlak lehim vardı, özellikle yapılmış, kasaya iletilsin diye...

Corsair kasalarda kasanın anakart vida kısımları çıkıntı şeklindedir ve yine pirinçtir. İletken olmadığı için. Anakartın kasayla temas edince kısa devre yapmış. Yani aslında kasaya doğrudan monte edilmez anakart. Değmesin diye vida yuvalarıyla yükseltilir.

Corsair kasalarda kasanın anakart vida kısımları çıkıntı şeklindedir ve yine pirinçtir. İletken olmadığı için. Anakartın kasayla temas edince kısa devre yapmış. Yani aslında kasaya doğrudan monte edilmez anakart. Değmesin diye vida yuvalarıyla yükseltilir.

Ben arkadaşın ara saplamaları takdığını düşünüyorum, yoksa vidaları sıkınca kenarlar çatlayıp-kırılabilir.

Anakartın altına, arkası dişi önü erkek ara saplama ya da adı herneyse işte o zamazingo takılıyor. Onları takmadın mı? Kasaya onları takıp anakartı üstüne oturtup vidalarla sıkıyorsun.

Bunun gibi

Dq6Dxi5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı