MacBook Air boot sorunu

Harun Önler

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda arkadaşımın Macbook Air A1465 bilgisayarına su döküldü. Bir tamircide bilgisayarı yaptırdık fakat yeni bir SSD almaya paramız yetmedi, yalnızca anakart değişti. Ben de SSD'nin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Catalina imajını USB'ye kurup boot ettim. SSD görünür haldeydi ve Disk Utility aracılığıyla First Aid yaptım. Her şey normal görünüyordu. Ardından GUID partition map + MacOS Extended olarak formatladım, ardından kuruluma geçtim. Kurulum takribi %80'lere kadar geldikten sonra aniden bilgisayar kapandı ve kurulum gerçekleşmedi. Ardından küçük bir Linux dağıtımı yükledim, gayet normal çalıştı, tüm dosyalara erişebildim ve kurtarabildim. Daha sonra Internet Recovery aracılığıyla Mavericks yüklemeyi denedim fakat ne Disk Utility'de ne de Terminalde ''diskutil list'' yazınca SSD'yi göremedim. Mojave, High Sierra ve Catalina yüklemelerinde SSD görünmesine rağmen eke bıraktığım hatalar nedeniyle kurulum tamamlanmıyor. Windows 10 yüklemeyi denedim bu defa, Windows 10 kurulumu da SSD'yi göremedi. Ardından başarılı bir Ubuntu yüklemesi yaptım fakat bu defa da SSD boot olmadı.

Sonunda yeni bir orijinal Apple SSD almaya karar verdik. İkinci eldi tabii. İki farklı sağlıklı SSD denedik ve ikisini de boot etmedi, ikisinde de klonlama ile Catalina yüklenmişti.

Bu sorunun kaynağını bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Hackintosh aracılığıyla başarılı bir yükleme yapmak mümkün müdür?
ssd.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı