Metin2 sunucularından sürekli SMS olarak reklam geliyor

CncMinifix55

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, babamın telefonuna Metin2 sunucularından reklam atıp duruyorlar. Engellememe rağmen bu sefer farklı numaradan aynı şekilde devam ediyorlar. Yardımcı olur musunuz?

IMG_0450.png

Son düzenleyen: Moderatör:

İstenmeyen SMS engelleme işlemi nasıl yapılır?​

Günümüzde istenmeyen SMS ciddi bir problem olmuş durumda. Kullanıcılar bunu istemeseler bile sürekli olarak şirketlerden veya dolandırıcılardan gelen mesajlara maruz kalıyorlar. Böyle durumlarda ilk yapılacak şey ise doğal olarak mesajları engellemek oluyor. Böylece hem gereksiz bildirimden kurtuluyor, hem de mesaj kutunuzun spam içeriklerle dolup taşmasını engelliyorsunuz.

Burada çok ama çok basit bir işlem uygulamanız halinde, istenmeyen SMS engelleme işlemini sonlandırabiliyorsunuz.

Android SMS engelleme nasıl yapılır?​

1. Adım: Android SMS engelleme için, öncelikle gelen mesajın hemen sonunda yer alan kodu bir yere not edin. O kod önemli.

1682928271583.png

2. Adım: Şimdi Mesajlar menüsünün üst bölümünden ayarlar sekmesine girin. Burada Mesajları Engelle sekmesine dokunun.

resim_2023-05-01_110557222.png

3. Adım: Bir kuruluştan gelen mesajı engellemek istiyorsanız İfadeleri Engelle sekmesine girin ve buradaki kutucuğa az önce kaydettiğimiz kodu yazın. Artık hiçbir şekilde o koda sahip
Mesajlar size gelmeyecek.

resim_2023-05-01_110638356.png

Merhaba, babamın telefonuna Metin2 sunucularından reklam atıp duruyorlar. Engellememe rağmen bu sefer farklı numaradan aynı şekilde devam ediyorlar. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1761728
Sendeki kod B013 gibi gözüküyor, bu kodu engellersen sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı