Moderasyon hakkındaki düşüncelerim

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hükümeti eleştirmek gibi konu ama neyse. İlk önce forumda olan saçma yönetme hakkında konuşmak istiyorum. Yöneticilere bir lafım yok zaten @Emre C hocam sağ olsun çokça öneri konularına bakıyor. Dün 1 günlük ban yedim sebebi ise paşam demem, bir arkadaş bana "RTX'i sen hayalinde görürsün moruk" dediği için raporladım ve başta arkadaş ceza yemedi raporum reddedildi ve ben uyarı yedim(burayı yanlış hatırlıyor olabilirim belki aynı anda da yemiş olabiliriz). Fakat benim uyarı yemem arkadaşa "paşam" demem. Mesajım şu sekildeydi:

"1660'ımla bilgimin ne alakası var anlamadım sorununuz için 3080'e sahip olmam falan mı gerekiyor. Madem laf atıyorsun çözümü söyle de bilelim paşam."

Şimdi paşam demek uygunsuz üslup mu? Daha önce kaç kere diyen gördüm ben de dedim ve hiç uyarı yemedim. Hatırladığım kadarıyla eminim arkadaş yemedi ben yedim başta çünkü raporum reddedilmişti, bende bekleyip raporlayıp ban yemesini sağladım arkadaşın. Sonra başka bir konuda arkadaşa yardımcı oldum. Arkadaş işlemcisiyle 3070'in darboğaz olup olmayacağını sormuştu ben de 1080p'de olur dedim çünkü 1080p'de kullanacağım demişti. Arkadaşa sordum çözüm olarak işaretler misiniz diye tamam dedi ve işaretledi sağ olsun. Bu başıma ilk defa gelmedi. Çözüm olan mesajım çözüm olmaktan kalkmıştı ben de raporladım ve çözüme kavuşturuldu dendi. Tekrar tekrar raporladım 2. raporumda "darboğaz konuları kesin çözüm içermediğinden çözüm işaretlenmiyormuş" diye salladı raporuma bakan moderatör arkadaş. Ben de bir tane darboğaz konusunun linkini attım bu konulardan binlerce var bunları neden çözüldü işaretli diye bırakıyorsunuz dedim raporladım ve mesajım tekrar çözüme kavuşturuldu dendi ve yine çözüm işaretlenmedi. Moderatör arkadaş dedi ki bizde çözüldü gözüküyor dedi. Ben de bende sıkıntı vardır yenileyim dedim olmadı, gizli sekmeden hesap olmadan girdim olmadı. Sonrasından tekrar raporlayacaktım 2 kere görmezden geldi raporum. Az önce mesaja bakacaktım silinmiş mesaj. Ne kadar da güzel bir moderasyon bu böyle. Sallayıp sallayıp sonra mesajım siliniyor ve çözümüm verilmiyor. Kanıtlar ekte paşam dediğim için uyarı yememin ve darboğaz konuları hakkında saçma sallama. Paşam dememin sebebi zaten ben bilmiyorum sen daha bilgilisin o zaman sen bul.

Şu moderasyonu düzeltin artık. Sadece ben de böyle düşünmüyorum zaten bugün birkaç konuda gördüm. Bu konu da silinir artık herhalde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220817-235352_Chrome.jpg
    Screenshot_20220817-235352_Chrome.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_20220817-235345_Chrome.jpg
    Screenshot_20220817-235345_Chrome.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_20220817-235341_Chrome.jpg
    Screenshot_20220817-235341_Chrome.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_20220816-222238_Chrome.jpg
    Screenshot_20220816-222238_Chrome.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20220817-142648_Chrome.jpg
    Screenshot_20220817-142648_Chrome.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, paşam denildiği için 1 gün uygunsuz üslup uyarısı verilmesi biraz abartı olmuş. Bu yüzden uyarıyı kaldırdım. Paşam kelimesi hoş bir kelime değil, rahatsız edici bulan olabilir.

Moderasyon mesajınızdaki ilgili paşam kelimesini silip bildirimle hoş olmadığını belirtseydi daha doğru olurmuş. Paşam-moruk gibi kelimeler kullanıldıktan sonra tartışmanın devamında daha da ağır kelimeler kullanılır genellikle. Moderasyonun araya girip yumuşatması doğru olanı. Paşam kelimesini tartışmada kullanmamamız en iyisi.

Çözüm konusuna gelirsek mesaj yazarak veya bu mesajımı raporlayıp ilgili konuyu iletirseniz inceleyeceğim.

Geri
Yukarı