Monster Abra A5 v16.7 fan çıkmıyor

Musap5

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopu temizlemek için açtım ama fanlari çıkaramıyorum. Yardimci olur musunuz?
Monster Abra A5 v16.7

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 20220517_163532.jpg
    20220517_163532.jpg
    139 KB · Görüntüleme: 171
Öncelikle batarya kablosunu çıkarın. Daha sonra mavi ile işaretlediğim yerlerdeki soketleri çıkartın ve daha sonra kırmızı ile işaretlenmiş alandaki vidaları söktüğünüzde fanlar çıkacaktır.
Not: Sağ taraftaki vidayı da mavi işararetlemişim kafanız karışmasın.

1652794782876.png

Öncelikle batarya kablosunu çıkarın. Daha sonra mavi ile işaretlediğim yerlerdeki soketleri çıkartın ve daha sonra kırmızı ile işaretlenmiş alandaki vidaları söktüğünüzde fanlar çıkacaktır.
Not: Sağ taraftaki vidayı da mavi işararetlemişim kafanız karışmasın.

Eki Görüntüle 1390497

Evet dediklerinizi yaptim ama çıkmıyor zorlamakta istemiyorum bir şey olur diye biraz kalkıyor ama çok fazla değil yani sanki biseye bağlı

Dosya Ekleri

• 20220517_164241.jpg
    20220517_164241.jpg
    141,6 KB · Görüntüleme: 86
Maalesef o şekilde çıkmıyor. Soğutucu bloğunu komple söküp bakarsanız anlarsınız. Fanlar uç kısımdan soğutucu bloğa bantlanmış şekilde duruyor. Komple bloğu söküp fanları ayırabilirsiniz.

Hatırladığım kadarıyla fotoğrafa göre sol tarafta kalan fan bloktan bağımsız bir şekilde sökülebiliyor fakat sağdaki fan dediğim gibi blokla beraber sökülüyor.

Maalesef o şekilde çıkmıyor. Soğutucu bloğunu komple söküp bakarsanız anlarsınız. Fanlar uç kısımdan soğutucu bloğa bantlanmış şekilde duruyor. Komple bloğu söküp fanları ayırabilirsiniz.
Biraz fazla ısınma yapıyordu ondan dolayi temizlemek istedim ama yapmayayım en iyisi bildiğim kadariylhda monster 6 ayda bir bakım yapıyor

Evet dediklerinizi yaptim ama çıkmıyor zorlamakta istemiyorum bir şey olur diye biraz kalkıyor ama çok fazla değil yani sanki biseye bağlı.

Vidaları söktüğünüzde boşa çıkıyor mu fanlar?
Muhtemelen yanda ki siyah bantlar mani oluyor. Onların bir önemi yok fan ve hava çıkış ızgara arasında mmlik bir boşuk var oradan bir bıçak yardımı ile kesebilirsiniz çıkacaktır fanlar.

Hatırladığım kadarıyla fotoğrafa göre sol tarafta kalan fan bloktan bağımsız bir şekilde sökülebiliyor fakat sağdaki fan dediğim gibi blokla beraber sökülüyor.

Komple sökmeye gerek yok bloğu hocam. Monstera bakıma verdiğimde o bantları dediğim gibi kesmişlerdi ve öyle çıkarmışlar. Birkaç ay sonra bende fan temizliği için açtığımda vidaları ve kabloyu söküp kolayca cıkardım fanları.

Muhtemelen yanda ki siyah bantlar mani oluyor. Onların bir önemi yok fan ve hava çıkış ızgara arasında mmlik bir boşuk var oradan bir bıçak yardımı ile kesebilirsiniz çıkacaktır fanlar.

Komple sökmeye gerek yok bloğu hocam. Monstera bakıma verdiğimde o bantları dediğim gibi kesmişlerdi ve öyle çıkarmışlar. Birkaç ay sonra bende fan temizliği için açtığımda vidaları ve kabloyu söküp kolayca cıkardım fanları.
Bahsettiğim bant üstteki görselde görünmemekte, fanın diğer yüzünde kalıyor (ekte görebilirsiniz). Gördüğünüz gibi bant olduğu için fanı blokla birlikte sökmek zorunda kalmıştım. Dediğiniz gibi bant kesilirse daha sonra kolayca sökülüp takılabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_20220517_165128.jpg
    IMG_20220517_165128.jpg
    171,9 KB · Görüntüleme: 118

Anladim çok teşekkür ederim.
Bu arada laptop altına bi soğutucu öneriyormusunuz sizce oneriyorsaniz ucuz güzel birsey varmidir

Geri
Yukarı