Monster laptop sevenler neden seviyor?

Ben alırken 7.3k para verdim 2020 de, ve tam o anda A'dan Z ye her laptop zam yedi deli gibi. Covid etkisi ile. Ve aynı özelliklere sahip asus ,acer gibi modeller benim sistem ile aynı olmasına rağmen 8.5-9k bandındaydı. 7.3k ya zor çıkmıştım o yüzden mecburen monster aldım. Bir sorunum yok ,sıcaklık 99 derece onu saymazsak. Bi bakım görmesi lazım. Ama etrafımda birisi benden öneri isteyince Monster al demem ,alana sorunlarını anlatırım kendisine bırakarım. Uni de yeni bir laptop alacaksam Monsterin yalnızca MSI ütetimi modellerini alırım. Onun haricin'de acer,hp,msi,asus,gigabyte ilk tercihim olur.

İstersen bugün değiştir. Bilgisayarın (masaüstü/toplama) her parçası ayrı ayrı garantiye sahiptir. Ben onu "güç kaynağı garanti süresince bozulursa zaten yenisini verirler o yüzden aceleye gerek yok" anlamında dedim.

2 yıla belki direk sistemi satmış olurum bilmiyorum. Kendim de hiç kasa toplamadım veya parça değiştirmedim. Birine yaptırtmak lazım. Hiç yapılmadığı için acaba değiştirtince sorun çıkar mı korkusu oluyor. Bir şey olmaz ama yine de gereksiz huylanıyorum

Garanti hizmetinin çok iyi olması ve ömür boyu bakım hizmeti sunmaları dolayısıyla seviyorum. Sevmediğim yanları da var. Örneğin kasada kocaman bir boşluk olduğu halde azıcık masraf yapıp sata girişi koymamaları veya o bölgeye doğru bataryayı genişletmemeleri. Aynı zamanda hafıza kartı koymayacak kadar masraftan kaçınmaları.

Ben geçen gün Leman Kültürde otururken tam 10'dan fazla monster notebook gördüm, baya da bi şaşırdım. Bence sorun yaşayan insanlar, sorun yaşadıklarında içine girdikleri ruh haliyle hıncını alamıyorlar, her yere umarsızca yazıyorlar, çünkü alım gücü çok düşük, giriş seviyesi bir bilgisayar almak bile bir hayal, uzun aylarca hatta belki yıl boyu biriktirilmiş para, haliyle deliriyor insanlar bi sorun olunca, bakıyosun her yer şikayet, sorun yaşamayan insanların da %90'ı herhangi bir yere girip, abi ben çok beğendim her yerde övücem demiyor, kullanıyor işi bitince atıyor satıyor neyse. Konuya biraz da öyle bakmak lazım, piyasada bir sürü marka model var, kural hep belli ama, ne kadar ekmek o kadar köfte, her şeyin bi fiyatı var. Monster gibi markalar bizim için önemli, teknolojik inovasyon veya üretimde atılım bekleyebileceğimiz, kaç tane teknoloji markası çıkarabildik içimizden? Çok büyütmemek lazım yani

Selam. Monster Notebook gibi bir markayı sevenler, nasıl başardıklarını merak ediyorum. Binlerce insan sorun yaşıyor. Alan 10 kişiden 7 tanesi sorun yaşıyor ancak diğerleri, "benim bilgisayarımda herhangi bir sorun yok, ısınma sorunu yok ve tavsiye ederim" diyorlar. Sorun yaşayanlara hiç mi bakmıyorlar acaba? Sadece kendilerinin sorun yaşamaması yeterli olduğu için öneriyorlar sanırım. Ben de kasım ayında Abra A5 v17.2.1 model bir Monster Notebook aldım ve 2 ay boyunca Monster'ın meşhur kbdclass.sys mavi ekranı sorunuyla uğraştım. Eğer önceden bilseydim, 14 gün içinde iade ederdim ancak müşteri hizmetleri ve teknik servis beni sadece oyaladı. Driver güncelleyin, format atın gibi önerilerde bulundular ama sorunum çözülmedi. 2 ay boyunca uğraştıktan sonra artık yeter dedim veya iade alın ya da tüketici hakem heyetiyle dava açacağım dedim. Sonunda iadeyi kabul ettiler. Tek puan verdiğim yer de iade işlemleri oldu. Müşteri hizmetleri ve teknik servisi ise ayrı bir komedi. Müşteri hizmetlerine sorunumu anlattığımda "kontrolü gerçekleştiriyorum" diyerek internetten bakıyorlarmış. Teknik servis ise kronik sorunları olan modelleri servise alıp sadece driver güncelleyip veya format atıp geri gönderiyorlarmış. Bilmiyorsanız orada çalışmayın kardeşim, bizimle niye uğraşıyorsunuz, 20 bin para veriyoruz.

Anlattığım gibi, Monster'a karşı bir nefretim var çünkü müşterilerini insan yerine koymuyorlar.

Ucuz.

2017 de Abra A5 V12 modelini 3000 liraya almıştım diğer markalar benzer özelliklere 1.5X 2X yazıyordu. Ama günümüzde Monster'in diğer markalardan geri kalmadığı hatta diğer markaların yer yer daha uygun fiyat olduğunu da görüyoruz o yüzden bu iş fiyat performans işi hangi marka sizi uzun yıllar üzmeyecekse oradan devam marka partizanlığı yapmaya gerek yok bence.

Geri
Yukarı