Monster laptop sevenler neden seviyor?

Monster kullanıcılarının genelde aldıkları ilk performanslı cihazları Monster marka oluyor. Ben MSI Titan veya ROG STRIX Scar serisinden Monster'a geçip memnun olanı henüz görmedim, yüksek ihtimal ileride de görmem :D

Bu dediğime katılmayabilirsiniz - ki çok doğal, biraz genelleme yaptığım bir yorum olacak - ancak Monster'ın genel kitlesi PC'lerle aşırı haşır neşir olmuyor. Yaptıkları reklam kampanyalarından(alta görsel ekledim) kullanıcı kitlelerini algılayabiliyorsunuz.

89302_640.jpg

Fiyat/Performans demeyin çünkü HP Victus, IdeaPad Gaming vb. serilerde var. Kısaca insanlar heveslenip alıyor. O hevesle de ürünlerine toz kondurmuyor, normaldir.

Marka savunması yapmak cidden aşırı saçma Monster, Lenovo, MSI, Acer, HP, ve Excalibur markalarını kullandım ki şu an Lenovo, HP ve mosnter hala duruyor. Bence cidden bu ülkede PC kullanmasını bilen o kadar az insan var ki çok saçma nedenlerden farklı markaları iade ediyorlar tabii ekranda sorun vardır parçada sorun vardır bundan bahsetmiyorum ama 1 senedir temizlik görmemiş PC ısınıyor diye yakınmak aptallıktır. Oyuncu laptopu alıp oyunlarda fazla fan sesi oluyor diye ağlamakta aptallıktır RTX 3060 Max-P ekran kartı tek başına 140 watt çekiyor sessiz bir fanla nasıl bunu soğutabilirsin bunu başaran bir model daha elime geçmedi ne yazık ki. Ben klavyedeki tuşlara basınca tuşlardan mekanik klavyedeki gibi ses geliyor diye bozuk bu deyip şikayet eden gördüm adam aldığı PC'den haberi yok. Hiçbir markayı sevmeyin arkadaşlar hepsi ama hepsinde sorunlar var nelerle uğraştım bir bilseniz. Excalibur veya Monster gibi markalar diğerlerinden daha ucuz olduğu için tabii ki daha dandik olmasını anlıyorum bunun için eldeki fiyat buna yetiyorsa yapabilecek bir şey yok kimse aradaki fiyat farkları bu kadar saçma olmasa bu markaları zaten almak istemez ama Türkiye'de yaşıyoruz cepteki neye yetiyorsa onu almak mecburiyetinde kalıyor insanlar.

Monster kullanıyorum. Şuan cihazın tek sıkıntısı Monster Control Center. O program o kadar sıkıntılı ki indirdiğimde laptopa bi haller oluyor. Onun dışında sıcaklık / fps değerleri çok iyi, DL2'de yüksek ayarlarda 70 derecede takılıyor işlemci.

Dostum çünkü Asus, MSI gibi markalardan ucuz fiyata aynı donanıma sahip laptoplar satıyorlar bu yüzden tercih ediliyor.

Şu ana kadar yaşadığım tek sorun menteşe sorunuydu, onda da garanti süresi 4 yıl önce bitmesine rağmen ücretsiz değişim sağladılar. Müşteri memnuniyeti çok yüksek firma bu arada. Direkt olarak Monster'ın teknik servisinde çalışan bir tanıdığım vardı, müşteri memnuniyetinin çoğu firmadan yüksek olduğunu söylüyordu.

Tabii ki gidip Asus alırsan kaliteli ürün kullanırsın, ama aradaki farkı verebileceksen; daha iyi malzeme kalitesini üstüne %20-%25 vererek aynı donanımdaki bilgisayarı alabilirsin.

Hocam şu markayı almayın demek cahillikten başka bir şey değildir. Şu model alınmaz denir. ASUS'un da uzak durulması gerekilen modelleri var HP'nin de MSI'da da var. Yok ise zaten laptopun fiyatı arşa çıkmıştır. Monster'da Abra kasalardan uzak durduğunuz sürece şu an bunu sakın almayın denilecek bir Monster kasa yok. Servisi Türkiye'deki açık ara en iyisi zaten. 2019'dan beri elime 4 adet farklı Monster geçti. 1 tanesinde sorun çıktı adamlar 23. ayda para iadesi yaptılar ve gidip daha güncel bir bilgisayar aldım.

Bazı modelleri F/P oluyor. Servis anlamında en azından Ankara şubesi için hızlı ve güzel iş yaptıklarını söyleyebilirim. İade konularındada sıkıntı çıkardıklarını hiç görmedim.
Düzenleme: Bazı arkadalar ROG, Legion, Omen ve Predator'ların Monster ile aynı fiyat olduğunu sanıyor herhalde aynı fiyat olsa kimse Monster almaz zaten.

Son düzenleme:
Önermeme sebebimiz genel olarak kalitesiz olması. Sorun yaşamadan yıllarca kullananlarda yok mu? Var tabii ama alıp da bin pişman olanda çok var. Servis kısmı ise iyi, sorunsuz hallediyorlar problemleri.

Selam. Monster Notebook gibi bir markayı sevenler, nasıl başardıklarını merak ediyorum. Binlerce insan sorun yaşıyor. Alan 10 kişiden 7 tanesi sorun yaşıyor ancak diğerleri, "benim bilgisayarımda herhangi bir sorun yok, ısınma sorunu yok ve tavsiye ederim" diyorlar. Sorun yaşayanlara hiç mi bakmıyorlar acaba? Sadece kendilerinin sorun yaşamaması yeterli olduğu için öneriyorlar sanırım. Ben de kasım ayında Abra A5 v17.2.1 model bir Monster Notebook aldım ve 2 ay boyunca Monster'ın meşhur kbdclass.sys mavi ekranı sorunuyla uğraştım. Eğer önceden bilseydim, 14 gün içinde iade ederdim ancak müşteri hizmetleri ve teknik servis beni sadece oyaladı. Driver güncelleyin, format atın gibi önerilerde bulundular ama sorunum çözülmedi. 2 ay boyunca uğraştıktan sonra artık yeter dedim veya iade alın ya da tüketici hakem heyetiyle dava açacağım dedim. Sonunda iadeyi kabul ettiler. Tek puan verdiğim yer de iade işlemleri oldu. Müşteri hizmetleri ve teknik servisi ise ayrı bir komedi. Müşteri hizmetlerine sorunumu anlattığımda "kontrolü gerçekleştiriyorum" diyerek internetten bakıyorlarmış. Teknik servis ise kronik sorunları olan modelleri servise alıp sadece driver güncelleyip veya format atıp geri gönderiyorlarmış. Bilmiyorsanız orada çalışmayın kardeşim, bizimle niye uğraşıyorsunuz, 20 bin para veriyoruz.

Anlattığım gibi, Monster'a karşı bir nefretim var çünkü müşterilerini insan yerine koymuyorlar.
Mecburen alıyoruz, yoksa almayız

Yeni konular

Geri
Yukarı