Monster T5 V21.4 vs T7 24.1

Eylül ekim dediler hocam, Lenovo ekim dediyse rahat aralık vardır:D
Hadi ya çok zamanı varmış daha :/ monster yolla cihazı geri iade onaylanırsa paranı yatırırız 1 ila 10 güne dedi ondan yeni cihaz arıyorum ne önerirsin kral bana mevcut durumda 16k ya kadar bütçem var ama hepsini harcayacam diye bir şey yok tabiki oyun için cihaz aramıyorum macbook pro istiyordum ama endüstri mühendisliği okuyorum solidworks autocad gibi çizim programları kullanıyoruz macOS un desteği yokmuş solidworkse mecburen onu alamıyorum o yüzden bu monsteri kullandığım süreçte oyun bilgisayarlarının mobilitesinden açıkçası nefret ettim kabloyla gezmeye mahkum bırakıyor adamı oyun geliştiriciliğide yapıyorum ekstradan buna uygun önerebileceğin bi cihaz varmı?

Hadi ya çok zamanı varmış daha :/ Monster yolla cihazı iade onaylanırsa paranı yatırırız 1 ila 10 güne dedi ondan yeni cihaz arıyorum ne önerirsin kral bana mevcut durumda 16k ya kadar bütçem var ama hepsini harcayacağım diye bir şey yok tabii ki oyun için cihaz aramıyorum MacBook Pro istiyordum ama endüstri mühendisliği okuyorum SolidWorks AutoCAD gibi çizim programları kullanıyoruz MacOS'un desteği yokmuş SolidWorks'e mecburen onu alamıyorum o yüzden bu Monster'i kullandığım süreçte oyun bilgisayarlarının mobilitesinden açıkçası nefret ettim kabloyla gezmeye mahkum bırakıyor adamı oyun geliştiriciliğide yapıyorum ekstradan buna uygun önerebileceğin bir cihaz var mı?

ASUS ROG vardı hocam.
Bütçeniz yetmiyor ve bir daha Monster istemezsiniz diye düşünüyorum, ama yine de söyleyeyim. Monster bugün Tulpar T7 v25.1 modelini satışa sürdü. 17 bin liraya. MSI GP76 modeline logo basmışlar isterseniz bir bakın hocam.

100W 3060 var hocam, üzer sizi. İşlemcide 35W sınırlı, düşük performans veriyor
Hacı bak şimdi ben oyun için almıyorum bu cihazı dediğim gibi ben mühendislik işleri ve dizi film izlemek için alıcam sadece zaten kafamda macbook olmasından da az buçuk anlamışsın herhalde bu 15 günlük oyun bilgisayarı kullanımı deneyimimde o kadar nefret ettim ki mobilitesinden gaming pc lerin gerçi bilmiyorum diğer diğer cihazlar nasıldır ama googlede gezerken resmen 2 saatte pili bitiyor cihazın bide unrealda falan çalışmaya kalksam 15 dakika gidecek herhalde ben istiyorum ki taşınabilir olsun şarjı güzel gitsin ama performansıda iyi olsun buraya kadar isteklerim tamamıyla macbookla çakışıyor ama dediğim gibi program uyumluluğundan yana problemim var asus rog zephyrus g14 diye bi ciha buldum ama nasıldır bi bilgin var mı hocam

Hacı bak şimdi ben oyun için almıyorum bu cihazı dediğim gibi ben mühendislik işleri ve dizi film izlemek için alacağım sadece zaten kafamda MacBook olmasından da az buçuk anlamışsın herhalde bu 15 günlük oyun bilgisayarı kullanımı deneyimimde o kadar nefret ettim ki mobilitesinden Gaming PClerin gerçi bilmiyorum diğer diğer cihazlar nasıldır ama Google'da gezerken resmen 2 saatte pili bitiyor cihazın bir de Unreal'da falan çalışmaya kalksam 15 dakika gidecek herhalde ben istiyorum ki taşınabilir olsun şarjı güzel gitsin ama performansıda iyi olsun buraya kadar isteklerim tamamıyla MacBook'la çakışıyor ama dediğim gibi program uyumluluğundan yana problemim var ASUS ROG Zephyrus G14 diye bir ciha buldum ama nasıldır bir bilgin var mı hocam

Hocam söylediniz oyun için almadığınızı. Ona göre öneri veriyorum zaten. Bu Watt farkları kullandığınız programlarda büyük fark yaratır diye üstünde duruyorum. Ama ben performansı tamamen sallıyorum derseniz Zephyrus alın.

Hocam söylediniz oyun için almadığınızı. Ona göre öneri veriyorum zaten. Bu Watt farkları kullandığınız programlarda büyük fark yaratır diye üstünde duruyorum. Ama ben performansı tamamen sallıyorum derseniz Zephyrus alın.
Neden öyle dedin ki kral şimdi dandik mi bu zephyrus dediğim cihaz gayet övüyorlardı diye biliyorum bu pc yi

Neden öyle dedin ki kral şimdi dandik mi bu Zephyrus dediğim cihaz gayet övüyorlardı diye biliyorum bu PC'yi

Hocam dandik değil, aksine çok kaliteli bir seri. Ama ısınmasını engellemek ve az güç çekmesini sağlamak için işlemcinin gücü kısıtlanıyor, ekran kartı MAX-Q kullanılıyor.

Hocam dandik değil, aksine çok kaliteli bir seri. Ama ısınmasını engellemek ve az güç çekmesini sağlamak için işlemcinin gücü kısıtlanıyor, ekran kartı MAX-Q kullanılıyor.
Ya öyle deli gibi bi performansa ihtiyacım olacağını sanmıyorum kral ya altı üstü 2. Sınıf bi endüstri mühendisliği öğrencisiyim ben sonuçta benim asıl aklıma takılan şey unreal enginede nasıl bi performans vereceği oynadığım oyunlarda zaten lol ve valorant sadece macbook alsam bile bunları rahatça oynarım diye düşünüyorum kaldı ki rtx 3050 kkart var bu cihazda fazlasıyla yeterli olur herhalde

Son düzenleme:
Hocam 15e çok düşük 3050, ben bir bakayım döneceğim size.

Ya öyle deli gibi bir performansa ihtiyacım olacağını sanmıyorum kral ya altı üstü 2. Sınıf bir endüstri mühendisliği öğrencisiyim ben sonuçta benim asıl aklıma takılan şey Unreal Engine'de nasıl bir performans vereceği oynadığım oyunlarda zaten LoL ve Valorant sadece MacBook alsam bile bunları rahatça oynarım diye düşünüyorum kaldı ki RTX 3050 kkart var bu cihazda fazlasıyla yeterli olur herhalde

Geri
Yukarı