Monster'in oyun testini çekirdeklerin hızını düşürüp yapması

alparo

Hectopat
Makaleler
1
Yeni çıkan şu 22.1 ve 21.5 modelinin tanıtımlarını izlerken çekirdiklerin hızının 3GHz'i bile geçmediğini fark ettim. Bu olması gereken mi?

bu hızlar neee.png

Çoğu kanal böyle yapıyor zaten. Bazı modellerde Dynamic Boost yüzünden böyle ancak. Bu modelde var mı emin değilim. Technopat'ın son incelediği MSI modeli 98 dereceleri görüyor ancak terstin devamında bazı oyunlarda frekanslar düşük.

Videoyu açmadan önce "kesin dirsekçi Tolga ve ekibi çekmiştir videoyu" diye düşündüm. Üşenmedim ve google'da aradım videoyu.

Veee, evet beni yanıltmadılar. Shiftdelete tayfasından bir cacık olmaz. İşleri güçleri ambargo delmek, kullanıcı yanıltmak, gizli reklam yapmak.

Ekran kartı kullanımı %99'da. Bence gayet mantıklı hareket işlemciyi yavaşlatmak.

Kendileri elle yavaşlatmamışlardır elbet. Muhtemelen otomatik. Sonuçta ekran kartı sınıra dayanmış, işlemci hizlansa ne olur? Dynamic boost ıvır zıvırı falan.

Ben de fark ettim geçen gün. Monster'ın kasıtlı yaptığını sanmıyorum. Throttle yapıyor işlemci. Throttle da iyi bir throttle bayağı. Base frekansa kadar düşüyor değerler bazı kullanıcılarda (Bu kasa değil). Yine de bu iyi bir cihaz. Sıcaklık değerleri standart Monster değerlerinden çok daha düşük ve stabil seviyede.

Geri
Yukarı