MSI'ın AMD ürünleri hakkındaki savunması

43385

Kilopat
Merhaba, 1.5 hafta önce MSI RX 5700 mech OC aldım. Kart kullanımı sırasında kartın frekans değerlerini sürekli düşüyordu, 1600 MHz'de çalışırken birden 200 MHz'e düşüp aşırı FPS kaybı yaratıyordu.

Cuma günü servise gönderdim, dün akşam incelemeyi tamamlayıp ürünümü geri kargoya vermişler. MSI Türkiye maillere cevap vermediği için MSI global ile iletişim kurdum, kartta sorun yaşadığımı ani frekans kayıpları yaşadığımı belirttim. MSI'ın bana cevabı işe şöyle oldu, görseldeki gibi.

Screenshot_2019-10-15-13-59-50-732_com.google.android.gm.jpg

Sözde bu AMD kartlarda normal bir durummuş, 1-3 saniyeliğine kayıplar yaşamam çok normalmiş, umursamadan kullanmaya devam edecekmişim.

Arkadaşlar aklınız alıyor mu ülkemiz ekonomisinde 1 tane kart'a asgari ücretten fazla para bayılıyorsunuz, servispoint bir şey yok deyip yolluyor, MSI böyle bir savunma yapıyor. Bundan sonra MSI ile alışverişimi kesiyorum.

Son düzenleme:
Iyi de burada MSI'in bir sucu yok ki. AMD'nin kullandigi chip yuzunden oluyor bunlar. Kotu cevre etkenlerinden dolayi kendini durduruyor ve bir kac saniye sonra normal frekansina geri donuyor. MSI burada bir sucunun olmadigini belirtmis zaten.
Benchmarkları izledim, yabancı forumlarda araştırdım kimsede böyle bir problem yok.

AMD ekran kartları çok sağlam değil ama MSI AMD kanadında eksik iş yapmaya başladı;
  • Termal Pedleri yarım kullanmak.
  • RX serisi kartların Gaming modellerini TR'ye getirmemesi.
  • Şimdi fazla yokta eskiden eksik mosfet kullanımı oluyordu.
  • Düşük modellerde arka plaka kullanmıyor kullanılsa da plastik oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı