MSI'ın AMD ürünleri hakkındaki savunması

Geçmiş olsun. AMD pismanliktir. Tüketici mahkemesiyle şansını deneyebilirsin.
Seneler önce ekran kartını kullanmıştım, ben de memnun kalmadım ama işlemci olarak 2003'ten bugüne 3 farklı bilgisayarımda 3 farklı model kullandım. Herhangi bir pişmanlığım yok. Bence piyasada AMD'ye karşı önyargı hâlâ tam olarak kırılmış değil. Yanlış anlaşılmasın, Intel de kullandım ve kalitesini sorgulamıyorum, sadece AMD'ye fazla haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yine de AMD'nin yeni nesil ekran kartları hakkında bilgim yok o yüzden pek yorum yapamıyorum tabii, o konuda haklı olabilirsiniz.

Cevap geldi.
Screenshot_2019-10-16-14-17-15-674_com.google.android.gm.jpg

Bakın arkadaşlar, ben 2006 tarihinden beri evimde bilgisayar kullanan biriyim, ve son 7-8 yıldır da bilgim dahilinde çevremdeki eş dost akrabaya sistem kurup, yardımcı oluyorum. Ve hiç bir zaman bir markanın veya ürünün fanatiği olmadım. Benim bütçem neyse ve o bütçeye en iyi performansı kaliteyi ne veriyorsa, benim için o önemlidir. Yaklaşık 1 sene asus rog strix gtx 1080 kullandım, 3 ay kadar msi gaming x 1070 kullandım, 2 sene kadar 1050 ti kullandım yine msi ve asus markasının... Ondan öncesinde amd r5 240 kullandım, HD serileri gt seri vs vs... Yani bir elin parmak sayısına yakın ekran kartı ve en az o kadar da farklı işlemci kullandım. Şimdi bu arkadaşımızın yaşamış olduğu sorunla ilgili AMD yi suçlamanız çok yanlış, çünkü diğer bir arkadaşın da dediği gibi AMD ana GPU işlemcisini üretir, geriye kalan bütün eklemeler özelleştirmeler diğer firmalara aittir.
Bunu size basit bir örnekle açıklayacak olursam; Bir lokantaya girdiniz ve bir porsiyon kasap köfte yemek istediğinizi söylediniz. Bi 10 dakika kadar sipariş geldi. Ama köfte yanmış, yanındaki garnitürü çürümüş, köftenin tadı deseniz berbat... Şimdi siz burada büyük baş hayvanı yetiştiren, marulu havucu soğanı ekip hasat edet çiftçiyi mi suçlarsınız? Yoksa lokantaki mustaf personelini mi?
O sebepten yeri gelir 1000 üründe 2-3 tane bozuk ürün olabilir. Ama burda satıcı ve üretici firmanın tutumu çok yanlış. Ne üretici " tamam kardeşim, hata olabilir, gönderin yenisini verelim" demiş. Ne de satıcı böyle bir öneride bulunmuş.... Burda AMD firmasını direk olarak kötülemek ve suçlamak doğru olmaz...

Ağzı olan konuşuyor. Sapphire Pulse RX 5700 XT kullanıyorum canavar gibi. Bütün oyunlarda extreme grafik kalitesinde yüksek FPS değerleriyle oynuyorum.
Bende de aynı şekilde 5700XT Pulse var hocam kart canavar gibi. Sapphire orta düzey kartlarında gerek pasif, gerak fanlı soğutmasına önem veriyor.,👍👍

Geri
Yukarı