Mühendislik vs Veterinerlik vs Öğretmenlik

Sıralamanız? İl, bölge fark eder mi?
90k hocam, fark etmez. Erzurum'dayim çok uzak olmasa iyi olur.

Sıralamanız? İl, bölge fark eder mi?
90k hocam, fark etmez. Erzurum'dayim çok uzak olmasa iyi olur.

Öğretmenlik için de hangi öğretmenliği düşünüyorsun? Benim tavsiyem memuriyeti düşünmemen yönünde olur da gene de bir sormak istedim.
İlköğretim matematik hocam öğretmenlik düşüncem.

Anlıyorum, mühendislik ve veterinerliğe bakılabilir de bu aslında da biraz sana bakıyor. Önündeki 25-40 sene hangi mesleği yaparsam pişman olmam diye düşün.
Hocam işte ondan kafayı yiyeceğim.🤣( Ama buna razıyım çok şükür sınav bitti ya.) Bilgisayar ile ilgiliyim az çok, ama veterinerlik de gözüme bakıyor. Şimdi hayvana ilgim çok yok, korkarım bazen hatta. Ama konuştuğum arkadaşım memnun olduğunu ve gelen herkesin pek bir alaka olmayarak geldiği ve memnun kaldıklarını söyledi. Güzel de meslek hani sonucta Hekimsin. Ama ne bileyim işte. Zaten her şeyi bilsem, görmeden sevsem insan olmamim anlamı ne olurdu ki? İçimde kalıyor yani Vet.

Sıralamanızda bence de veterinerlik hoş olur, dediğiniz gibi sonuçta hekimsin. Sıralamanıza yakın yerlerde geçen sene ortalama 10 bin yükselmiş her bölüm, o yüzden güzel bir tercihle kazanırsınız.

Sıralamanızda bence de veterinerlik hoş olur, dediğiniz gibi sonuçta hekimsin. Sıralamanıza yakın yerlerde geçen sene ortalama 10 bin yükselmiş her bölüm, o yüzden güzel bir tercihle kazanırsınız.
Teşekkürler (@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE size de), ben de öyle düşünüyorum. Ata Üni Vet diye. Hem memleket hem de yani artık bu devirde dışarda okumak gerçekten çok masraflı. Bir de rahatına düşkün, Laptobu alıp paso oyun oynayacak biri için il dışı hiç aklıma yatmıyor. Ayrıca Atatürk Üni'nin de Anadolu'da eğitimin en iyi olduğu yerlerden biri olduğu söyleniyor. Prof sayısı 1000 civarı. Yani her şey burayı, bu bölüme yönlendiriyor ama bakalım. İnşallah saglikli düşünüp doğru ve mutlu olacağım yolu seçebilirim. Ekstra tavsiye veya bir şey demek isterseniz seve seve dinlerim başka bölümler hakkında veya başka bir şey? Tekrardan teşekkürler 😘♥️.

@Ther Ben de sizin gibi düşünüp kendi şehrimde okumayı tercih ettim geçen sene. Şehir dışında yaşamak, yurtlar, gel-git yapmak falan baya bir masraf ve sorun. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Geri
Yukarı