MUX Switch olmadan Optimus'u bypass etmek mümkün müdür?

Farketmez herhangi bir monitörle gorebilirsin bu ayarı. Laptop'un kendi ekranindan yada farklı monitör farketmez.
Harici monitörde grafiğin hangisi üzerinden verildiğini görmek istediniz diye düşündüm o yüzden öyle dedim hocam. Buyrun:
Adsız.png

Hocam denediğiniz zaman yazar mısınız? Bende eski cihazımda deneyeyim belki çalışır.
Adaptörü mü yoksa ekran kapatıp açmayı mı hocam? Adaptörü diyorsanız aldığım ve denediğim zaman hortlatırım konuyu :D

Harici monitörde grafiğin hangisi üzerinden verildiğini görmek istediniz diye düşündüm o yüzden öyle dedim hocam. Buyurun:
Eki Görüntüle 1335389

Adaptörü mü yoksa ekran kapatıp açmayı mı hocam? Adaptörü diyorsanız aldığım ve denediğim zaman hortlatırım konuyu :D

Sistemimiz aynı benim HP Pavilion ben de oluyor ama.

Sistemimiz aynı benim HP Pavilion ben de oluyor ama.
Sanırsam sizin HDMI direkt harici GPU'ya bağlı hocam. Buradan da şunu anlıyoruz, demek ki MUX Switch olmayan laptoplarda da harici monitörle Optimus bypass edilebiliyor. O zaman benim laptopta da Type C kısmından sonuç almam mümkün olabilir. Ben ümidi kesmiştim açıkçası fakat olabildiğini görünce sevindim. Teşekkür ederim :)

Tamamdır hocam teşekkür ederim. Ben laptop ekranını devre dışı bırakıp tekrar bir deneyeyim, olmadı Type C - HDMI adaptör alıp deneyeyim.

Hocam anladığım kadarıyla bağlantı noktası direkt dahili GPU'ya bağlı olmalı. HDMI ile direkt bağlandığı zaman entegre grafiğe bağlı olduğu için bu grafik üzerinden görüntü veriyorken başka bağlantı noktalarından dahili GPU üzerinden görüntü verebiliyor. Sizde de HDMI harici başka bir bağlantı noktası varsa buralardan deneyebilirsiniz. Ben ilk olarak dümdüz HDMI ile bağlayıp ve laptop ekranını devre dışı bırakarak, olmazsa Type C-HDMI ya da Type C-DP adaptör alarak deneyeceğim.

Şuan dahili monitöre bağlama şansım yok, akşama doğru atsam bakabilir misiniz hocam?
Bende HDMI'dan başka bağlantı noktası yok sanırım. Ben yine de laptopun fotoğrafını atayım. Pek anlamam çünkü bu işlerden.
IMG_20220318_120634.jpg
HDMI yanında bi' giriş var ama ne girişi bilmiyorum.

Ayrıca NVIDIA Denetim Masası'nda şöyle bir şey gözüküyor.
1647594745255.png

Bende HDMI'dan başka bağlantı noktası yok sanırım. Ben yine de laptopun fotoğrafını atayım. Pek anlamam çünkü bu işlerden.

Ayrıca NVIDIA Denetim Masası'nda şöyle bir şey gözüküyor.
Eki Görüntüle 1335398
miniDP port. miniDP to DP kabloyla monitöre baglarsan dahili ekran kartını devre disi bırakmış olursun.

MiniDP Port var hocam sizde sanırım. Arkadaşların teyit etmesi daha iyi olur fakat bana böyle geldi. Siz de miniDP - HDMI adaptör ya da miniDP-DP kablosu alıp buradan giriş yapabilirsiniz.

Harici monitörde grafiğin hangisi üzerinden verildiğini görmek istediniz diye düşündüm o yüzden öyle dedim hocam. Buyrun:
Eki Görüntüle 1335389

Hocam seninkinde GTX 1650'nin altında giriş simgesi yok nedenini anlamadım. Muhtemelen doğrudan oraya bir port vermemislerdir. Ancak cihazda Type-C girişi varsa yada miniDP girişi girişe göre Type-C to DP yada miniDP to Type-C kablolardan birini alıp monitöre baglamayi deneyebilirsin. Kabloyu internetten alıp işe yaramazsa iade edebilirsin, denemekten zarar gelmez. Tabi monitörde DP girişi olduğunu varsayiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı