MUX Switch olmadan Optimus'u bypass etmek mümkün müdür?

Hocam seninkinde GTX 1650'nin altında giriş simgesi yok nedenini anlamadım. Muhtemelen doğrudan oraya bir port vermemislerdir. Ancak cihazda Type-C girişi varsa yada miniDP girişi girişe göre Type-C to DP yada miniDP to Type-C kablolardan birini alıp monitöre baglamayi deneyebilirsin. Kabloyu internetten alıp işe yaramazsa iade edebilirsin, denemekten zarar gelmez. Tabi monitörde DP girişi olduğunu varsayiyorum.
Benim iş yaş gibi o zaman hocam :D Alıp deneyeyim dediğiniz gibi olursa olur.
Bugün Type C to DP adaptörü ile denedim, olmadı. Görüntü dahi alamadım. Anladığım kadarıyla benim laptopumda GPU'ya direkt bir port yok. Bu yüzden oradan da direkt görüntü alamıyorum. PhysX kısmında harici GPU'nuza port gözüküyorsa o porttan Optimus bypass edilebiliyor. Benimki gibi tek portunuz entegre grafiğe bağlıysa yapacak bir şey yok.
@alp15eren

Yansıt seçeneğinden "sadece ikinci ekran" seçilerek dahili GPU egale edilebilir.

Kanka peki spacedesk uygulaması ile telefonu bağlarsam? Wi-Fi ile bağlanıyor. Diyelim ki oldu ama telefonda olur o zaman RTX'li olan teleofnu 1 ekran secsem laptopun ekranını 2 secsem çalışıyirmi nasıl olur?

Merhaba konu çok eski ama yine de bazılarına çözüm olabilir diye yazmak istedim. Bende de NVIDIA denetim ekran kartımı DP üzerinden gösteriyordu. Fakat bilggisayarımda DP portu mevcut değil. Type-C üzerinden bağladım yani Type-C to HDMI yaptım ve artık oyunlar ekran kartı üzerinden oynanabiliyor. Lakin 2. ekranı seçmek mecburiyetinde kalıyorum. Tam emin olamadım. Sorusu olan varsa yazabilir.

Merhaba konu çok eski ama yine de bazılarına çözüm olabilir diye yazmak istedim. Bende de NVIDIA denetim ekran kartımı DP üzerinden gösteriyordu. Fakat bilggisayarımda DP portu mevcut değil. Type-C üzerinden bağladım yani Type-C to HDMI yaptım ve artık oyunlar ekran kartı üzerinden oynanabiliyor. Lakin 2. ekranı seçmek mecburiyetinde kalıyorum. Tam emin olamadım. Sorusu olan varsa yazabilir.
Bende monitör ve minidp to dp kablosu alarak çözdüm olayı. Optimus kapanması için laptop ekranı kapalı kalsın diyorlar ama ben açık tuttuğum halde intel gpu hiç çalışmıyor (monitör ekranındaki uygulamaya odaklanmışken). Yine de bana çok saçma geliyor, MUX olmayacaksa laptopa ekran kartı koymayın daha iyi. Aksi halde ciddi masraf etmek gerekiyor. Laptopu alalı kaç yıl oldu, daha yeni adam akıllı performans elde edebiliyorum. Ki artık benim ekran kartının vakti doldu zaten, yeni çıkan oyunları anca low ayarlarda 30-50fps açıyor.

Bende monitör ve minidp to DP kablosu alarak çözdüm olayı. Optimus kapanması için laptop ekranı kapalı kalsın diyorlar ama ben açık tuttuğum halde Intel GPU hiç çalışmıyor (monitör ekranındaki uygulamaya odaklanmışken). Yine de bana çok saçma geliyor, MUX olmayacaksa laptopa ekran kartı koymayın daha iyi. Aksi halde ciddi masraf etmek gerekiyor. Laptopu alalı kaç yıl oldu, daha yeni adamakıllı performans elde edebiliyorum. Ki artık benim ekran kartının vakti doldu zaten, yeni çıkan oyunları anca Low ayarlarda 30-50FPS açıyor.

Evet laptop alacaklara önerim iyi bir araştırma yapın ve MUX Switch'e sahip bir laptop alın bence.

Tamamdır hocam teşekkür ederim. Ben laptop ekranını devre dışı bırakıp tekrar bir deneyeyim, olmadı Type-C - HDMI adaptör alıp deneyeyim.

Hocam anladığım kadarıyla bağlantı noktası direkt dahili GPU'ya bağlı olmalı. HDMI ile direkt bağlandığı zaman entegre grafiğe bağlı olduğu için bu grafik üzerinden görüntü veriyorken başka bağlantı noktalarından dahili GPU üzerinden görüntü verebiliyor. Sizde de HDMI harici başka bir bağlantı noktası varsa buralardan deneyebilirsiniz. Ben ilk olarak dümdüz HDMI ile bağlayıp ve laptop ekranını devre dışı bırakarak, olmazsa Type-C-HDMI'ya da Type-C-DP adaptör alarak deneyeceğim.

Şu an dahili monitöre bağlama şansım yok, akşama doğru atsam bakabilir misiniz hocam?

Aynı sorunu bende yaşıyorum halledebilidinizmi acaba sorunu yanıtlarsanız çok sevinirim.

Halledemedim çünkü bağlantı noktası dahili GPU'ya direkt bağlı bir portum yoktu. Çözümünü de bulamadım hala.

Biliyorum dostum bu yöntemi de bende dahili GPU'ya bağlı port yok. Hangi porta takarsan tak entegre+dahiliden veriyor. Sadece dahiliden veremiyor maalesef. Yeni PC aldım vs. derken gerek kalmadı ama teşekkür ederim yine de.

Geri
Yukarı