Çözüldü MUX Switch bypass

• Konuyu başlatan Ysrex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ysrex

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir şey soracağım.
Ben diyelim ki Gaming laptop aldim ve bunda MUX Switch yok.
Optimus kaldırmak için monitör takın diyorlar şimdi ben spacedesk uygulaması üzerinden telefonnumu monitör gibi baglarsam(Wi-Fi üzerinden) optimus kapanır mi? Bir de ben laptopun kendi ekranında RTX kullanmak istiyorum mesela şimdi telefonu 1 monitör yapsam laptopude 2 çi yaparsam laptopun ekranda dahili GPU kapanır mi? Bir de şey diyorlar pilde kullanirken optimus çalışıyor ve pil süresi artıyor peki şarjda kullanınca kapanır mi? Fazla FPS farki var mıdır? Teşekkürler biraz uzun oldu😅

İstediğim laptop - ASUS ROG G513RC-HN076 (M008D0)
Ryzen 7 - 6800H.
2K IPS.
RTX 3050.
16 DDR4.
144 Hz.

Çözüm
Hayır, Optimusun kapanma olayı şöyle işliyor. Harici GPU'nun bağlı olduğu bir çıkış vardır (HDMI, DP USB-C) modele göre değişir bu, eğer o çıkışa laptopu bağlarsan sadece harici GPU'dan görüntü alacağın için optimus bypass olmuş olur. Eğer IGPU'nun bağlı olduğu çıkışa bağlarsan da sadece IGPU'dan görüntü alırsın, senin dediğin yöntemle olacak bir şey değil. Pilde kullanırken kapanmaz. Ekstradan senin dediğin o modelde MUX olması gerekiyor.
Gerçekten var mıdır? Çünkü Azərbaycanliyim ben modellər farkli falan olur sordum mağazaya bilmiyoruz beklemede kalın dedi

Alacağın model 6800H kasası ise, MUX var.

Şöyle bir durum varki sitenin verdiği bilgiler yanlış. 6800H DDR4 desteklemiyor.

Evet bu modelde MUX var. Konfigürasyonu ilginç geldi. 2K ekranda 3050 gibi. Bir de 6800H olduğu kesin mi, bu bilgiler güven vermedi bana.

Kanka site Azərbaycan'in en tanınmış teknoloji sitesi. Ve o laptop yeni gelmiş belki de yanlıştır sorayım bir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı