MX330 laptop oyunlarda düşük FPS

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
i5 1035G1 8 GB 256 GB SSD MX330 bu özellikteki bilgisayara sahibim. Link çok oyun oynayan biri değilim, üniversitede okuyorum ve bu yüzden laptop aldım. Bazen Valorant CS:GO, LoL gibi oyunları oynuyorum. Bu bilgisayarda Valorant ve CS:GO'yu denediğimde performans açışından hayal kırıklığına uğradım. En Low'da da en yüksekte de çözünürlük değiştirsem de 40 60 arası FPS alıyorum. 80 90'da oluyor fakat drop giriyor. Ama genellikle FPS 40-60 arası seyrediyor. Bilgisayar Gaming laptop değil biliyorum ama yine de daha iyi performans göstermesini bekliyordum. Bu özelliklerle aldığım performans normal mi, performansı artırmam için ne önerirsiniz? Fotoğraflarda ayarlar en Low'da.

7f8d154d-a2d0-4fd1-9ce0-8a91fceeb3c1.jpg

29ace7cb-351c-407a-88f5-e081fde44452.jpg

dd9fe69b-4bfe-430f-aac0-511ad893758f.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yüksek performansta zaten. Yüksek perforamnsa alınca bile böyle oluyor. İnternette yüksek perforamnsa alınca ghz artıyordu. İşlemci kullanımı minimumda bile %100 yaptım. Herhangi bir şey olmadı.
Adsız.png

Hocam yüksek performansta zaten. Yüksek perforamnsa alınca bile böyle oluyor. İnternette yüksek perforamnsa alınca ghz artıyordu. İşlemci kullanımı minimumda bile %100 yaptım. Herhangi bir şey olmadı.
Eki Görüntüle 608324
Biostan ayarlayın. Ai tweaker gibi bir şey olması lazım. Ona girin ve CPU Ratio kısmını 3.6 ghz getirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımcı olabilir.
Hocam biosta ilgili bölümü bulamadım. Yeniden açtığımda CPU 3.20 civarındaydı hemen oyuna girdim fakat sorun yine devam ediyordu. Oyundan çıktığımda da yine 0.97GHZ seviyelerindeydi. Oyunu açınca mı düşüyor anlamadım ki.

Hocam biosta ilgili bölümü bulamadım. Yeniden açtığımda CPU 3.20 civarındaydı hemen oyuna girdim fakat sorun yine devam ediyordu. Oyundan çıktığımda da yine 0.97GHZ seviyelerindeydi. Oyunu açınca mı düşüyor anlamadım ki.
Yazılımsal bir durum söz konusu gibi. Oyun oynarken kaç GHz peki ?

Geri
Yukarı