Nasıl Ağırlıklı Şınav Çekilir?

Şu an 5x3 programı ile dayanıklılığı harmanlayarak spor yapıyorum.

5x3? :facepalm: Dostum çantayı filan boşver tek seferde 50 tane çelmeye çalış. O olunca tek elle 10 tane çekmeye çalış. Sonra full planche yapmaya çalış... Öyle ağırlık filan gereksiz şınavda. :)

Not: Planche baya zor. Ben bile henüz yapamıyorum. Örnek olsun diye verdim. Sonra kendini sakatlama. :)

5x3? :facepalm: Dostum çantayı filan boşver tek seferde 50 tane çelmeye çalış. O olunca tek elle 10 tane çekmeye çalış. Sonra full planche yapmaya çalış... Öyle ağırlık filan gereksiz şınavda. :)

Not: Planche baya zor. Ben bile henüz yapamıyorum. Örnek olsun diye verdim. Sonra kendini sakatlama. :)

Dostum tek elle şınavı ucu ucuna çekebiliyorum zaten ama oradan planche yapmaya geçmek çok sıkıntı ya. Tuck planche zor yapıyorum belki 1 2 saniye falan. Birde şu sıra omuz için overhead presse yoğunlaştım onu yapabilecek imkan var:)
Spor salonuna yazılma imkanın var ise, düzgün beslenme ve uyku düzeni ile evde yaptığın antrenmanlara göre daha çabuk sonuç alırsın, düzenli ağırlık artışı ile, benden söylemesi.

Şu an zaten oldukça fazla yiyiyorum. Sabah 4 yumurta artı mercimekli bulgur pilavı, sonra 90 GR yulaf, 1.5 bardak süt biraz da fındık ezmesi falan. Akşam evde ne çıkarsa:) Bu listeye tavuk göğüsü de ekleyeceğim:)
Salon konusunda çok şükür maddi imkanlar var. Ama bir yandan evde özgürce yapmak, bir yandan okuldan kaynaklı zaman bulamamak gibi durumlar biraz uzaklaştırıyor beni. Ama belirli hedeflerim var. Onlar gerçekleşince yazılacağım. 44 KG barbel row ve 35 KG overhead press gibi:) Cevaplar için teşekkürler:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı