Nasıl Evde Kilo Verebilirim?

KopuQlavye

Hectopat
Yer
Yanlışlıkla Doğduğum Ev
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sabah öğünüm genelde yumurta çay ve biraz peynirden ibaret. Çay yerine süt de tüketebilirim. Yaşım 16. Yaklaşık 5 ay önce 90 kiloydum. Birkaç hafta spor ve sıkı bir diyetle 10 kilo verdim. Sonra yazın bir işe girdim. Ne kilo aldım ne de verdim. İşi bıraktıktan sonra 1 ay içinde tekrar 5 kilo aldım. En son bu ayın on beşinde tartıldım ibrede seksen dördü gördüm. Ve o zamandan bu zamana kadar evde 3-5 hareketle ve okulun haftada 4 saat olan beden eğitimi dersi ile 82 kiloya düştüm. Boyum 169 cm. Öğlen yemeği okulda veriliyor.

Çorba, yağlı bir ana yemek (Genelde et veya tavuk şeklinde oluyor.), Ana yemek yanına aparatif bir şeyler (tatlı, makarna, pilav), salata veya cacık veriliyor. Ekmek almak serbest ve ben bazen abartıyorum. Kendime bu konuda hakim olabilirim. Akşam yemeğim genelde saat 17 civarı bitiyor. Akşam yemeğinde de hafif ama kahvaltıya kadar tok tutacak besinler alıyor. Ara öğünüm yok. 67 kiloymuş idealim ancak 70 olsam da kafi. Sadece evde spor yapabilirim. 2 adet 3 kg dambılım var. Öneri ve yönlendirmelerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kardeşim, bende sana benzer bir durumda 96kg’dan 72 kg’a düştüm. İlk olarak sana kendi yaşadıklarımı anlatayım. Ben senle aynı yaştayken spor yapma fırsatım çok yoktu. İlk olarak bence bir diyetisyene gidip diyet listesi almanda fayda var. Ben aldım. Sabah kibrit kutusu kadar peynir, 2 dilim ekmek, 1 adet salatalıktı. Sonra okula giderdim ( 1 km civarı yürüyordum) Ardın öğlen tekrar eve geliyordum( yine 1 km. ) öğlen 4-5 kaşık sebze yemeği( bezelye, kuru fasulye, nohut) 1 dilim ekmek yine 1 adet salatalık ve avuç içi kadar et. Ardından yine okula 1 km. Yürüyordum. Sonra okuldan gel yine 1 km yürüyüş. Akşam yemeğini 17-18 arasında yiyordum. Akşam yemekte 1 kase çorba, avuç içi kadar et, 4-5 kaşık pilav, bulgur, makarna vb. yine 1 adet salatalık ama ekmek yok. Yemeğin hemen ardından 1 saat boyunca koridorda yürüyüş yapıyordum. Gece saat 21 civarı 1-2 adet elma veya mandalinle kapatıyordum. Bu şekilde 5-6 ay civarında 24 kilo verdim. Fakat sen bu süreçte süt içebilir ve spor yaparsan daha faydalı olur. Çünkü kas kaybı olabilir bu durumda kasların sarkıyor ve güçsüzleşiyorsun, bunu yaşamak istemezsin ve kesinlikle diyetisyene git. Bu arada unutma bu yaşlar tam boy atma zamanı dikkat et. Umarım istediğin hedefe sağlıklı bir şekilde ulaşırsın. Sorun olursa yazabilirsin.

En temel ve yapması kolay işlerden başla. Mesela ekmeği en aza indir, öğlen yemeğinde bir parçadan fazla tüketme ve yemek zorunda kalmadıkça yeme. Ardından gazlı, şekerli içecek veya yiyecekleri neredeyse tamamen hayatından çıkar çünkü tüm yürürken veya hareket ederken harcadığın kaloriyi bir gofretten alabilirsin. Çayı şekersiz iç, kahveyi de öyle yapmaya çalış.

Bütçe varsa decathlon'da 1500 civarı bir eliptik bisiklet var iyi kilo verdiriyor.
Bütçe zor hem zaten bir koşu bandım var ancak kalori ölçeri bozuk olmalı 9. kademede 10 dakika koşuyorum ancak 50 kalori yaktığımı söylüyor. Ne yapabilirim koşu bandımla?

Bütçe zor hem zaten bir koşu bandım var ancak kalori ölçeri bozuk olmalı 9. kademede 10 dakika koşuyorum ancak 50 kalori yaktığımı söylüyor. Ne yapabilirim koşu bandımla?
Onu bilemiyorum ama koşu bandı dizdeki eklemlere zararlı ayrıca kilo vermek isteyen veya sağlıklı beslenmek isteyen herkese That Sugar Film adlı belgeseli tavsiye ederim

Koşu bandı değerlerin muhtemelen doğru, ben 1 saat kademe 7-11 arası koşmama rağmen tam hatirlamiyorum ancak 200-400 arası kalori yakabiliyordum.

Kilo vermek istersen normal porsiyonu asla aşma, su iç, ev yemeği harici başka bir şey yeme. Ben böyle yapıp yaz tatili boyunca 12 13 kilo vermiştim. Spora da gidiyordum ama fazladan koşmak harici sadece kaslarımın erimemesi için 1 2 egzersiz yapıyordum. En iyisi paket kek, çikolaya veya bol şekerli içecekleri tamamen bırakmak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı