Nasıl kilo alabilirim?

Ayrıca protein tüketimini ve bazı mikroları da almayı unutma. Yani demek istediğim, hızlıca kilo almak yerine; vücut geliştir. Ağırlık antrenmanı ve beslenme. Youtube'da tonlarca içerik var, Savaş Cebeci öneririm.

Kendini mental olarak bu duruma hazırlaman gerek. Spor salonuna yazıl. Az ama sık sık yemek ye. Yemekten sonra mutlaka 2 bardak su iç. Gün içerisinde su tüketimini arttır. Gerisi otomatik olarak geliyor zaten.

@Gamers_Xion Sağlıklı olur mu bilmem ama her gün bol yağda kızartılmış patatesli patso yerseniz, bir de üzerine şerbetli tatlılara ve hamur işine abanırsanız bırakın kilo almayı obez bile olursunuz.
Neden yağ kütlesi koymak istesin ki?
Spor yaparak kilo alması milyon kat daha iyi.

Ben sadece kilo alma olarak baktım. Sağlıklı almak istiyorsa dediğiniz gibi yapsın ama böyle almak daha zevkli.
Hocam inanın gelişimi gördükten sonra yemek yemenin zevki falan umrunuzda olmuyor. Dünyanın en güzel şeyi vücut geliştirmek, tercih kendisinin tabiki de.

Hocam gerekirse sporada başlarım lakin aşırı derecede düzensiz besleniyorum.
Bir anda kilo almamı sağlayacak besinler tüketmeliyim ve bu konuda çok bilinçsizim.
Hamur işi yardımcı olur mu acaba?
hamur işi fazlası ile kilo aldırabilir vede tavisye değildir ama obez seviyesine gelen insanların çoğu abur cubur fast food yiyerek o duruma geliyorlar sende fazla abartmadan yiyebilirsin ama fazla abartma kalp krizi geçirirsin

Hocalarım ilginiz için hepinize teşekkür ederim..
Vücut geliştirmekten ziyade dengeli şekilde kilo almayı hedefliyorum :)

Başka konularda görüşmek üzere.

İyi sosyaller!

Yıllardır aynı konudan müzdarip bi insanım. Boyum 173 kilom ise şuan 60. Düzensiz aralıklarla spora başlayıp bırakan biriyim. İlk spora başlayışım 2017de olmuştu 173 boyunda ve 52 kiloydum o dönem. 58e kadar çıkmıştım spor sayesinde. Şuanda da 1 ay oldu yeniden başladım spora 58 kilodan 60'a çıktım. Öncelikle bizim gibi insanlar için spor salonu şart hocam. Spor salonu hayatını düzene sokuyor yemeni içmeni düzenliyor. Kahvaltı günün en önemli öğünü. Eğer kahvaltın yeterli değilse sporda fayda etmez. Kahvaltıda yumurta tüketebilirsin. Bunun dışında ben yulaf tüketiyorum kahvaltıda. Son derece güzel besin değerlerine sahip yulaf. Antremanlara gitmeden 1 saat önce yemek yiyorum. Antremandan sonrada gainer kullanıyorum. Spora başladığında muhtemelen gainer satmaya çalışacaklar. Uzak dur!. Önce vücudunun sınırlarını öğren. Vücut geliştirmeye yeni başlamış insanlar için 6 ay gainer kullanımını önermiyor uzmanlar. Bol bol karbonhidrat tüket. Şekerden uzak dur. Pilav ve makarna güzel kilo aldırıcılar. Kilon az olduğu için bunları fazla tüketmen problem teşkil etmez. Bunun dışında kas gelişimini desteklemek adına protein tüketmelisin. Protein olarak ilk etapta hindi göğüsü tavsiye ederim. Yarım kilo hindi göğüsü al ve onu 5 parçaya ayır. Her antremandan sonra 100gram tüket. İlk etapta yeterli olacaktır. Sonrasında gramajı arttırabilirsin duruma göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı