Nasıl Kilo Alabilirim?

Önce kalori hesaplama aracıyla ne kadar kalori aldığını hesapla.

Sabahları bol bol protein al. Yumurta, yulaf benzeri şeyler yiyebilirsin. Geri kalan zamanda karbonhidrat içeren yiyecekler yemelisin. Karbonhidratlı yiyecekler proteinli yiyeceklere göre seni daha az doyurur.

@Lucie birde yazmayı unutmuşum annem 2 güne bir evde kefir yapıyor bir kasede ondan yiyorum akşamları😁
Sorun değil listeyi bana yazmıştı zaten 😂
Ben spor salonuna git demiyorum ki. Evde çok iyi idmanlar yapabilirsin, yürüyemeyecek, bardak bile kaldıramayacak hallere gelebilirsin. Şahsen bana bu konuda yardımı dokunan hatta tamamen onun sayesinde yaptığım diyebileceğim kişi olan Egefitness a bakabilirsin. Biraz delidir (ben o deliliği severim) ama gerekli olan tüm bilgileri verir, milletin parayla sattığı bilgileri çatır çatır ortaya döker. Hele ki idamanları ayrı bir mesele, bir idmanında gözümün beyazladığını hatırlıyorum :D
Evet bir aydır evde şınav çekmeye başladım ege fitness izleyerek. Şahsen onu bile yapınca bardağı kaldırırken kolum ağrıyor😂

Sorun değil listeyi bana yazmıştı zaten 😂

Evet bir aydır evde şınav çekmeye başladım ege fitness izleyerek. Şahsen onu bile yapınca bardağı kaldırırken kolum ağrıyor😂
O adamın egzersizlerini yapma. Çoğu üst seviye egzersizler adam kendisi yaparken de güle oynaya yapmıyor. Onu yapacak seviyede değilsin henüz.

17 yaşındayım. Artık bu zayıflıktan bıktım usandım. Diğer insanların kıyafetleri üstüne tam otururken bende çoğu şey yakışmıyor özellikle pantolon vb. Şort giyiyorum bacaklarım incecik pantolon giyiyorum çuval gibi. Tanıdıklar görünce zayıfsın gibi cümleler kuruyorlar bıkkınlık geldi artık. Herkes makarna pilav bebek bisküvisi falan ye diyor. Onları da yiyorum ama kilo alamıyorum. Bu dönemde evde duran herkes kilo almış bi ben alamadım. Yeterince gerginim lütfen yardımcı olacak kişiler yorum (tavsiye) yapsın. Özellikle abilerim beni daha iyi anlar sanırım cevaplarınızı bekliyorum.
Önce doktora git tirod ölçümü yaptır, şeker intöleransını kontrol ettir. Doktorun göstereceği yol doğrultusunda diyetini ayarla. Pasta börek ye demekle olmaz.

Öncelik spor şart oluyor. Vücut çalışınca ve gerekli proteinleri alırsan günden güne farkı göreceksin. Sporu da bırakınca o zaman vücut da düzensiz şişiyor ve kilo daha fazla alıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı