Nasıl kilo alabilirim?

godlikE

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 15 yaşındayım, lise 1 öğrencisiyim ve kilom 37, kendimi zayıf buluyorum. Bağırsaklarımda kolit denilen bir hastalık var ve doktor bunun büyüme geriliği yapabileceğini söyledi. Boyum ise 1.48. Yaklaşık 3 senedir karın ağrısı ve mide bulantısı çekiyordum. Bir ilaç kullanmaya başladım ve 30 kilodan 37 kiloya çıktım. Sizce nasıl kilo alabilirim. Ve ne kadar yemek yersem yiyeyim, buna rağmen kilo alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalorisi yüksek besinler yiyebilirsiniz. Fakat kalori için sağlıksız beslenmeyin. Bolca kırmızı et tüketin. Bakliyat sık sık tüketin. Diyetisyene gidebilirsiniz.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Ancak sağlığınla ilgili olarak bir diyetisyene görünmeni tavsiye ederim. İhmal etmeye gelmez. En iyi tavsiyeyi oradan alabilirsin. Bilmeden size iyi gelmeyecek tavsiyeler alabilirsiniz burada.

Sağlık sorunun olduğu için kulaktan duyma bilgilere pek uymanı önermem. En iyisi bir diyetisyene gidip danışmanız.

Metabolizman hızlı ise ve genetikse biraz zorlanırsın çok uğraşıp da sağlığını bozma, denildiği gibi doktora danışman daha mantıklı olacaktır. Ama iştah açıcı şeyler tüketebilirsin, fıstık ezmesini önerebilirim hem sağlıksız değil hem kilo aldırabiliyor hem de iştah açıyor çok acı gelirse bal veya reçel ile tüketebilirsin.

18 yaşına kadar sizin gibi zayıf ve boyum kısaydı. Spora başladım ve daha çok iştahlı yemek yemeye başladım. Şuan kilom ve boyum da arttı. Afedersiniz kıçım bile genişledi ve sert. Kafanıza takmayın belli yaşdan sonra kiloda alırsın. Gece makarna yiyip yatardım ve en az 2 porsiyon döner ve iskender yerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı