Nasıl Kilo Alabilirim?

_serkan_

Centipat
17 yaşındayım. Artık bu zayıflıktan bıktım usandım. Diğer insanların kıyafetleri üstüne tam otururken bende çoğu şey yakışmıyor özellikle pantolon vb. Şort giyiyorum bacaklarım incecik pantolon giyiyorum çuval gibi. Tanıdıklar görünce zayıfsın gibi cümleler kuruyorlar bıkkınlık geldi artık. Herkes makarna pilav bebek bisküvisi falan ye diyor. Onları da yiyorum ama kilo alamıyorum. Bu dönemde evde duran herkes kilo almış bi ben alamadım. Yeterince gerginim lütfen yardımcı olacak kişiler yorum (tavsiye) yapsın. Özellikle abilerim beni daha iyi anlar sanırım cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Sağlıklı bir şekilde düzgün kiloya gelmek için en iyi tavsiyeyi sana diyetisyen verebilir. Unutmamak lazım ki, insanlar bu yaşlarda her şeyi götürüp kilo almamaya alışıyorlar. Sonra ileriki yaşlarında metabolizma yavaşlamasına rağmen bu alışkanlıklarını bırakamadıkları için sonrasında da fazla kilo problemleri yaşıyorlar. Kendinizi kilo almaya zorlamak yerine diyetisyene başvurmak en sağlıklısı olacaktır.

Ben kilolu olmayı sevdiğimden dolayı sana nasıl alabileceğini söyleyebilirim. Fakat ne kadar doğru bilemem. Şimdi ilk başta anne yemeği yiyosan, sağlıklı bir yiyecekse bol bol ye. Mesela ben karnıyarığı çok severim en az 2 tane ortaboy yerim, yanınada pirinç pilavı. Ooohhhh cillop olur.

Ben kilolu olmayı sevdiğimden dolayı sana nasıl alabileceğini söyleyebilirim. Fakat ne kadar doğru bilemem. Şimdi ilk başta anne yemeği yiyosan, sağlıklı bir yiyecekse bol bol ye. Mesela ben karnıyarığı çok severim en az 2 tane ortaboy yerim, yanınada pirinç pilavı. Ooohhhh cillop olur.
Annemin yaptığı çoğu yemeği yerim. Ayrı olarak yaptığınız bişey var mı karışım falan?

Köpek gibi kalori alıcaksın TDEE değerinin üstüne çıkıcaksın. Örnek olarak;

2600 TDEE değerin var, günlük 2900 alıcaksın. Bunun üstüne biraz antreman eklersen bölgesel yağlanmadan kurtulmuş olursun. Bu sadece kilo alma ile alakalı.

Buradaki yorumlar seni tatmin etmez muhtemelen, doktora başvur.

Geri
Yukarı