Nasıl Kilo Alınır?

vrundula

Kilopat
Yer
Toronto
Daha fazla  
Meslek
Statistician
Evet sevgili arkadaşlar benim sorunum çoğu insanın tersine kilo almak. Şu an yaşım 17 5-6 ay sonra 18 yaşıma gireceğim ve kilom hala 59. Boyum uzun olduğu için olduğumdan daha ince gözüküyorum. Belki forumdaki kilolu arkadaşlardan daha çok yemek yiyorum, ve yemeye gayret ediyorum fakat sonuç hep hüsran sadece 200-300 gram civarında artış oluyor. Sonra yine eski yerine geri dönüyor. Diyetisyene gittim fakat bana verdiği diyet listesini eksiksiz 2 ay kullanmama rağmen 1 kilo bile alamadım. Nedir bunun sebebi veya çözümü ? :) Aynı sorundan muzradip arkadaşlar varsa veya daha önce zayıf olup sonradan kilo alan arkadaşlar deneyimlerini benimle paylaşırsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Geçenlerde aynı konuyu açan bir arkadaşımıza verdiğim cevabı kopyala yapıştır yapıyorum;

"Vücut geliştirme işi ile uğraşıyorum. Benim uyguladığım ve gayet memnun kaldığım Kas kütlesi arttırma programı var. Bunun sayesinde Protein Tozu vb. gerek duymuyorum. En azından şimdilik. Benim programım; Günde 2,5-3 saat arası yemek yemek ve yiyecekleri gramaj oranında %45 Protein, %45 Karbonhidrat, %10 yağ (Fındık,fıstık) olarak ayarlamak. Bunu düzenli uyguluyorum, gayet sağlıklı ve etkili bir yöntem. Sizin de biraz daha kiloya ihtiyacınız olduğunuzu varsayarak, karbonhidrat miktarını Protein'den biraz daha arttırarak bir deneme yapabiliriz. Bu şekilde bir deneme yapın, eğer halen kilo almıyorsanız gerçekten de müthiş bir metobolizmaya sahip olmalısınız. :)"

Geçenlerde aynı konuyu açan bir arkadaşımıza verdiğim cevabı kopyala yapıştır yapıyorum;

"Vücut geliştirme işi ile uğraşıyorum. Benim uyguladığım ve gayet memnun kaldığım Kas kütlesi arttırma programı var. Bunun sayesinde Protein Tozu vb. gerek duymuyorum. En azından şimdilik. Benim programım; Günde 2,5-3 saat arası yemek yemek ve yiyecekleri gramaj oranında %45 Protein, %45 Karbonhidrat, %10 yağ (Fındık,fıstık) olarak ayarlamak. Bunu düzenli uyguluyorum, gayet sağlıklı ve etkili bir yöntem. Sizin de biraz daha kiloya ihtiyacınız olduğunuzu varsayarak, karbonhidrat miktarını Protein'den biraz daha arttırarak bir deneme yapabiliriz. Bu şekilde bir deneme yapın, eğer halen kilo almıyorsanız gerçekten de müthiş bir metobolizmaya sahip olmalısınız. :)"

Bunu denemeye çalışacağım hocam. Karbonhidrat tozu gibi şeylerin vücuda ne tür bir etkisi var bilginiz var mı ? Spor yapmadan kullanmak zararlı mıdır ?

Ben 12 yaşında 59 kiloyum. Yedikten sonra hareket edersen yediğin erir.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat üstteki mesajda belirttiğim gibi çok fazla hareket eden bir kişi değilim sadece evden okula. :)

Karbonhidrat tozlarının içerlerinde bir miktar da Protein içerdiklerini duymuştum. Fakat daha fazla bir şey bildiğim söylenemez...

Karbonhidrat almak için oturup bir tabak Pilav ya da Makarna yemek yeterli olacaktır. :)

Ben de şöyle sorayım o zaman nasıl kilo veririm ? :D 18 yaşındayım 112 kiloyum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karbonhidrat tozlarının içerlerinde bir miktar da Protein içerdiklerini duymuştum. Fakat daha fazla bir şey bildiğim söylenemez...

Karbonhidrat almak için oturup bir tabak Pilav ya da Makarna yemek yeterli olacaktır. :)

Sizin yazdığınız programı uygulamadan önce özel hastanede bir kez daha diyetisyene gitmeyi planlıyorum. Öneriniz ve yardımınız için teşekkürler. :)

Ben de Şöyle sorayım o zaman nasıl kilo veririm ? :D 18 yaşındayım 112 kiloyum.

Kilo almak kilo vermekten daha zordur derler. :) Yine de Allah yardımcımız olsun. Umarım herkes bir gün istediği görünüme, kiloya ulaşabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı