Nasıl kilo verebilirim?

Ben bayağı bir kiloluyum dostlar, bunun için onlarca kez diyete girdim ama ailem yüzünden bozdum, bazen de kendi rızamla bozdum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var, yani kendimi nasıl motive edebilirim? Ven 105 kiloyum, boyum da 1.68. Şimdiden herkese teşekkürler.
Sana buradan diyet programı vermemiz mantıklı olmaz. Yavaş ve iradeli adımlarla ilerlemen gerekiyor. Yemeği birden kesemezsin ya da birden aşırı sıkı bir diyete giremezsin. Eğer bunları yaparsan 1 gün 2 gün yaparsın sonra yine eski yaşamına dönersin.

Ben bayağı bir kiloluyum dostlar, bunun için onlarca kez diyete girdim ama ailem yüzünden bozdum, bazen de kendi rızamla bozdum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var, yani kendimi nasıl motive edebilirim? Ven 105 kiloyum, boyum da 1.68. şimdiden herkese teşekkürler.

Diyetsiyenler neden mevcut?

Spor yaparak. Sağlıklı besinler tüketerek, su içerek. Mesela Salata, Brokoli gibi sağlıklı meyve veya sebzeleri tüketerek kilo verebilirsin.

Dostum öncelikle yaşını bilmiyorum fakat ben 22 yaşındayım ve düzenli olarak kilo vermeye çalışıyorum. Diyetisyene gitmeni tavsiye ediyorum ben birkaç ay önce tartışmıştım ama bir arkadaşın önerdiği bir diyetisyene gittim ve güzel sonuçlar alıyorum. Tamamen sana bağlı bir durum olduğunu da hatırlatırım. 4 ay önce 119 kiloydum ve boyum 1.75. Şunun farkına vardım. Yaş aldıkça metabolizma yavaşladığı için kilo vermek çok zor bir şey oluyor. Ektrem koşullarda kilo vermeye çalışma. Ben kendimi tamamen kısıtladım. Sabah mutfağı kilitleyip anahtarını işe giden ağabeyime veriyordum. 2 hafta boyunca böyle devam etti. Kendime çok zarar verdim. Karbonhidrat içeren makarna, pilav gibi besinleri mümkün olduğunca saat 15.00'ten sonra yeme. Bir de benim gibi evden çalışıyorsan vay haline. Dışarı çıkayım yürüyeyim diyeceksin akşam olmuş 6. Biraz uykumdan feragat edip sabah ancak yürüyebiliyorum. Gerçi feragat etmiyorum. Kilo vermek istiyorsan uykun en fazla 7 saat olmalı. Fazla uyku gün içerisinde laktik asit salınımına sebep olur ve metabolizmayı yavaşlatır. Ben sadece akşam karbonhidrat yemeyi keserek ilk ayımda 4 kilo verdim. Daha sonra öğünlerimi protein ağırlıklı olarak değiştirdim ve ikinci ayımda 9 kilo verdim. 3. ayımda kilo vermem yavaşladı 5 kilo verdim. 4. ay 1 hafta sonra dolacak şu anda 9 kilo daha verdim. Önümüzdeki Nisan ayında kilo hedefim 85. İdeal kiloma Haziran ayında ulaşacağımı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı