Ne olacak bu ülkenin hali?

BuraKAyaydin

Picopat
Katılım
19 Ekim 2020
Mesajlar
599
Çözümler
4
Yer
İstanbul/Esenler/Sarıyer/ABDKonsolosluk Sınır.
Etrafımdaki insanlara anlatıyorum durumları nedir ne değildir diye. 3 binlik telefonun var ne istiyorsun, bizim zamanımızda yoktu diyorlar, hiç anlamıyorum, ben sizin zamanınızı ne yapayım? Ayrıca o telefonun neden 3bin olduğunu sorgulayan yok maalesef. 2000 sonrası doğan nesil artık yurt dışında tuvalet temizleme hayali kuruyor.
Bana da demişlerdi bilmiyorlar ki 2000 yıllarında teknoloji o kadar gelişmemişti. Ülkede telefon bile lüks sayılıyor artık. Milletin üstüne bakıp "senin ayakkabın var ve fakirsin?" diyenler üremeye başladı yani diyecek bir şey bulamıyorum artık. Keşke her gün birbirlerine sallamak yerine birleşip ülkeyi düzeltmeye çalışsalar eminim ki daha yararlı olacaklar. Hepsi başka bir şeyin derdinde. Geçenlerde alışveriş yaparken "bu fiyatlar ne ya" demiştim yanımdaki amca "telefonun var hala konuşuyorsun" demişti o zaman anladım biz birleşmedikçe bu ülke düzelmez.
 

sef6

Picopat
Katılım
21 Şubat 2021
Mesajlar
217
Yer
Arcadia Bay
Ülkenin yöneticilerinden çok halkında önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir kişi gelip tüm ülkeyi kalkındıramaz.
Ekonomik büyüme zincirinin başı altyapıdır ; eğitim ve teknoloji olarak. Bunları kim sağlayacak hocam. Devlet okullarını bir gezin, ne var içinde. Zaten teknolojiyi askeri ve sağlık dışında çok göremiyorum.
 

Semihfuat32

Centipat
Katılım
27 Nisan 2020
Mesajlar
714
Çoğu Avrupa ülkesinde de fiyatlar küresel piyasada maliyetin artması sebebi ile arttı. Bizde bu artış ekonominin kötü durumda olması sebebiyle kat ve kat fazla hissedildi. Ayrıca Türkiye devletini Avrupa devletleri karşılaştırmak aşırı saçma . Bizi gelişmekte olan ülkeler ile kıyaslamanız lazım.
 

Yeni konular

Yukarı