Neden AMD tercih etmemelisiniz?

F/P olarak daha başarılıysa ve ihtiyaçlarımı karşılıyorsa neden kullanmayayım?

Paralel evrende değiliz saydığım markaların hiçbiri daha başarılı değil veya ihtiyaçlarını karşılasa bile maksimum 3 ay ömürlü. Marjinal olucağız diye kafayı sıyırdınız sizde.

AMD işlemci tarafında iyi ama sürekli bir kapışma var ikisinin de artıları ve eksileri var işlemcilerin. Mesela AMD işlemciler daha çok ısınıyor bu bir yalan değil neden çünkü AMD işlemci paketlerine her şeyi koyarken Intel anakarta koyuyor vs. bu sayede Intel daha az ısınıyor ama iletişim hızı yavaşlıyor. Direk ikisinden birine lider diyemeyiz.
Bu arada intel daha fazla ısınıyor

Normalde sorun yaşayanlar bu tarz konu açar. Sizin konu açma sebebiniz ise öylesine. Evet AMD teknoloji konusunda Nvidia'ya göre çok geride bu konuda sonuna kadar sizi destekliyorum. Ancak sırf Nvidia diye de gidip kaç bin TL verip performans kaybetmek istemiyorum. Nvidia'yı çok sevsem de, AMD'nin F/P olduğu gerçeğini değiştirmez. Aynı şekilde AMD'yi ne kadar sevsem de, teknoloji konusunda Nvidia'dan daha kötü olduğunu değiştirmez.

AMD işlemci tarafında iyi ama sürekli bir kapışma var ikisinin de artıları ve eksileri var işlemcilerin. Mesela AMD işlemciler daha çok ısınıyor bu bir yalan değil neden çünkü AMD işlemci paketlerine her şeyi koyarken Intel anakarta koyuyor vs. bu sayede Intel daha az ısınıyor ama iletişim hızı yavaşlıyor. Direk ikisinden birine lider diyemeyiz.

Bu yorumu neye dayanarak yaptın bilmiyorum ama böyle bir şey yok.

Bu arada Intel daha fazla ısınıyor

Nereden biliyorsunuz kim söyledi size? Bir de bunu AMD işlemciler stok fan yetmezken ve sıcaklık sınırları daha yüksek iken mi söylüyorsunuz?

Bu yorumu neye dayanarak yaptın bilmiyorum ama böyle bir şey yok.

Gerçeklere dayanarak yaptım. Daha çok ısınıyor derken arada 40 derece fark var demiyorum ama server işlemcilerinde durum böyle.

Ben yüksek paralar verip aynı değerleri almak istemeyene veya AMD almak isteyen gene onu öneririm bir yerde ben sadece yazılım ve destek konusunda bu durumunu dile getirmek istedim yoksa bende sıkıntı yok

Paralel evrende değiliz saydığım markaların hiçbiri daha başarılı değil veya ihtiyaçlarını karşılasa bile maksimum 3 ay ömürlü. Marjinal olucağız diye kafayı sıyırdınız sizde.
Öncelikle ürünler ayrı marka ayrı bir şey. Kaldı ki gayet de başarılı olabilir, kullanan arkadaşlarım memnun olduklarını söylediler. Ömür konusu kullanıma da bağlı olarak değişmekte ve satın aldığınız her ürünün garantisi mevcut. Olayı başka yere taşımayın, seviyeli bir şekilde tartışacaksanız tartışın.

Geri
Yukarı