Neden AMD tercih etmemelisiniz?

Nereden biliyorsunuz kim söyledi size? Bir de bunu AMD işlemciler stok fan yetmezken ve sıcaklık sınırları daha yüksek iken mi söylüyorsunuz?

Gerçeklere dayanarak yaptım. Daha çok ısınıyor derken arada 40 derece fark var demiyorum ama server işlemcilerinde durum böyle.
Testlere bakabilirsiniz, internet çağındayız.

FX serisi kullanıyor olabilir?

AMD kullanmıyorum ama kullandım ki FX değildi. Üstelik AMD bile daha az ısınıyoruz demiyor siz neyini savunuyorsunuz? Bakın AMD ısınıyor almayın demiyorum ama bu bir gerçek yani çok büyük bir fark olmasa da arada bir fark var ve bunu sınır derecelerden bile anlayabiliyoruz. Üstelik her model her işlemci de bu kural geçerli değil kıyası kıyasına işlemci olmalı.

Testlere bakabilirsiniz, internet çağındayız.

Neyine bakmam gerek? Mesela bir şey daha söyleyeyim AMD ekran kartları bildiğiniz eğimli. Hotspotları çok yüksek bunu herkes biliyor nedeni bu eğim. Eğimden dolayı soğutucu blok koyulunca termal macun ortadan dışarı baskılanıyor bu neden dolayı az termal macun oluyor belki de hiç belli noktalarda.Bu yüzden ısınıyor.

Nvidia alın intel alın demiyorum ama paket tasarımlarını düşünmek lazım.Bence o yıl o model işlemcilere bakılıp karşılaştırılmalı ona göre alınmalı direk nvidia amd alınmalı diye birşey diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı