Neden AMD tercih etmemelisiniz?

Hepsini konularda görüyorum sizi ilk defa görüuyorum mesela.
"Telefon Tavsiyeleri" ve "Ekran Kartı" kategorilerinde fanboylar ve fanboy kapışmaları bol. Orası gerçek. Fakat dediğim gibi genelleme yapmak çok doğru değil. Forumda fanboy olmadan ve bilgili olup herkese düzgünce öneri yapan bol. Yoksa ben NVIDIA isteyene AMD baskılıyan da gördüm, AMD isteyene NVIDIA baskılayan da gördüm, 2010'dan beri AMD kullanmayanın 2021'de çıkan karta salladığını da gördüm, Ray Tracing teknolojisinin kısaltmasını RTX sanması gibi basit hataları yapmasına rağmen kendinden çok emin konuşan da gördüm.
Herkes tutturmuş teknoloji teknoloji. Teknoloji diye gezen adamın kartında daha DLSS'in olmadığına iddiaya varım. Teknolojisiz de kullanılıyormuş değil mi? AMD kart alan bir insan saf gücü için alıyor, teknoloji için almadığını da aklı başında olan bir insanın bilmesi lazım zaten. Teknoloji istiyorsan da NVIDIA almak mantıklı evet. Bir insanın ne istediğini de bilmesi lazım.
Mesela ben ne RT ne de DLSS'i sevmeyen biri olarak 2060 yerine(Ki 2060'da zaten bu teknolojileri mimarisinin eskiliği sebebiyle iyi kullanmıyor) 6600 tercih etmiştim. Ray Tracing bazen gördüğüm videolarda cezbetse de hâla daha FSR'da DLSS'de sevmem, NVIDIA kartım olsa DLSS kullanmayı tercih etmem.

Ben AMD kullanıcısı olarak büyük hevesle bir AMD sistem aldım. Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım. 2K da çayır çayır çalışıyor VRAM sıkıntım da herhangi geride veya çok köyü performans da almıyorum ama bir de şu yatağı var yok ama AMD yazılım konusunda cidden gerideymis. Ben bunu bizzat kullanınca anladım. Duyunca değil dirverlar geç geliyor teknolojileri geç çıkartıyor herhangi bir atak yok. NVIDIA kendi sayfalarında oyunlarla teknolojilerle. İlgili fragman paylaşırken AMD kadın forum sayfası çıkardık vs. diye boş boş videoları çıkarıyor. Sırf internet sitesine veya YouTube kanalıma gidip göz gezdirince ne kadar boş işlerle uğraştığını anlayabilirsiniz.

Kimisi daha ucuza daha performans almak için kimisi bilmediği için AMD'yi yercih ediyor. Yani ben karta o kadar para vereceğim destek geç gelecek her şeyi 1-2 yıl geriden takip edeceğim. Yok yani herhalde bu yüzden ucuz oluyor kartlar. Sizden 1000-2000 TL almayalım bizi 1-2 sene geriden geldiğimiz için size hediyemiz olsun diye herhalde artık toparlanıp rekabet etmesi gerekiyor. Nasıl işlemci konumunda ilk akla gelen AMD ise ekran kartı konusunda da kendine laf arttırmaya AMD olmalı. Ben RTX 4060 Ti ile 3060 Ti arasında saf güç olarak neredeyse aynı diyordum ama arka planda hiç de öyle değil. Şu an alacaksanız NVIDIA almaya çalışabilirsiniz yazılım konusunda ve teknoloji kötü durumum yaşamamak için . Ne verin 1-2 bin fazla 5-10 FPS düşük alın bu işler düzenlene kadar NVIDIA almaya çalışabilirsiniz

(Umarım FSR 3 gelir ve beklenilen sonuç alınır bu söylediklerimi geri almak durumda kalırım).
Hocam RX 6800 XT kullanıyorum, ekran kartı bahsedilen tüm teknolojik yenilikleri benimseyebiliyor tek sorun yazılımsal kaynaklı ki artık özellikle RayTracing teknolojisinde üçüncü yazılımlar çıkmaya başladı yavaş yavaş bu problemde aşılacaktır.

Herkes tutturmuş teknoloji teknoloji. Teknoloji diye gezen adamın kartında daha DLSS'in bile olmadığına iddiaya varım. Teknolojisiz de kullanılıyormuş değil mi? AMD kart alan bir insan saf gücü için alıyor, teknoloji için almadığını da aklı başında olan bir insanın bilmesi lazım zaten. Teknoloji istiyorsan da NVIDIA almak mantıklı evet. Bir insanın ne istediğini de bilmesi lazım.

Evet doğru diyorsun ancak bir sonraki kartına iyi şeyler ekleyesin ki satılsın aynı kartı laciverte boyayıp sunmak kendi için zararlı

Bakın ben hep AMD kullandım ve yeri geldi savundum. Yanlış anlaşıldıysam Özür diliyorum sizde. N Buraya sayfalarca da yazabilirim daha iyi anlaşılabilmek için. Ben kendi kartımda sıkıntı yaşamadığımı, kendim güncellik ve yeni nesil istediğim icin, bir firmanın yükselmesini istediğim için bu konuyu açtım. Yazım zaten taslaktaydı ve düzeltmedim. Benim hatam. Bu konuda AMD tarafında savunanların hepsinin ne diyeceğini farkındaydım ve ben üsenip yazımı duzeltmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı